Biznes i usługi

Co należy mieć na uwadze, kupując wykrywacz metali?

Pomimo licznych utrudnień ze strony Polskiego rządu, poszukiwanie ciekawych znalezisk przy pomocy wykrywacza metali jest coraz bardziej popularne. Na rynku znajdziemy wiele modeli wykrywaczy, które sprawdzą się w różnych warunkach. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru wykrywacza metali?

Wykrywacz metalu dla początkujących

Kupując wykrywacz, trzeba zwrócić uwagę na jego typ. Wykrywacze metali najczęściej dzielimy na sposób działania. W Polsce możemy spotkać trzy główne grupy:

– wykrywacz impulsowy – wyposażony jest w sondę z jedną cewką. Wytwarza on silne pole magnetyczne, dzięki czemu posiada największy zasięg ze wszystkich dostępnych wykrywaczy. Najlepiej sprawdza się przy szukaniu żelaznych przedmiotów;

– wykrywacz dudnieniowy – zbudowany jest z dwóch generatorów – jeden jest wzorcem częstotliwości, a drugi sprężony jest z cewką sondy, który zmienia swoją częstotliwość w pobliżu przedmiotów metalowych. Jego zasięg jest niewielki, a dodatkowo jest bardzo podatny na wpływ gruntu;

– wykrywacz ze zbalansowaną cewką odbiorczą – sonda tego sprzętu zbudowana jest z dwóch obwodów – odbiorczego i nadawczego. Podczas natrafienia na metalowy przedmiot sygnał zostaje zakłócony. Obecnie są to najlepsze i najbardziej skuteczne wykrywacze na rynku.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + trzynaście =