Polecamy

Modne kształty okularów korekcyjnych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy lubi dobrze wyglądać. Wiele uwagi poświęcamy temu, aby dbać o swoją urodę i ją podkreślać. Dobieramy modne ubrania i dodatki, biżuterię i fryzurę. Jednak nie tylko te elementy są ważne. Część z nas nosi okulary korekcyjne, które już dawno przestały być jedynie nieco wstydliwą koniecznością, a zaczęły być czymś, co może świetnie podkreślić nasz styl. Jakie zatem kształty okularów są teraz najmodniejsze?

Aktualne trendy okularowe

Niedawno do łask wróciły duże, okrągłe oprawki o delikatnym, cienkim froncie, najczęściej w złotym lub srebrnym kolorze. Są one dostępne np. na https://www.opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne. Pasują one zwłaszcza osobom o twarzy owalnej, pociągłej. Obecne trendy okularowe skupiają się też na oprawach ciemnych, mocnych, z podwójnym mostkiem, czyli z poprzecznym wzmocnieniem nad nosem. Ich szczególnie popularna wersja ma poza tym delikatny, cieńszy dół oprawki. Polecane są osobom, które nie boją się mocnych akcentów, lubią podkreślać swoją wyrazistość i przyciągać uwagę.

Niektórzy wolą jednak bardziej subtelne i delikatne okulary, które nie tłumią urody i są do niej tylko dodatkiem. Dla takich osób odpowiednie będą oprawki transparentne, owalne lub prostokątne. One również są modowym hitem, cieszącym się uznaniem nawet wśród gwiazd. Dla osób lubiących się wyróżniać producenci modnych okularów proponują coraz częściej wersje niestandardowe i niebanalne. Charakteryzują się one ciekawymi kolorami i kształtami. Wciąż na topie są oprawki-serduszka, szczególnie na wyjątkowe okazje, jak koncerty czy imprezy. 

Absolutne okularowe hity

W zestawieniu modnych kształtów okularów nie mogło zabraknąć dwóch najpopularniejszych wersji, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Pierwszy z nich to kocie oczy. Oprawki wyciągnięte ku bokom twarzy powodują, że wydaje się ona szczuplejsza. Drugi najmodniejszy kształt okularów to oprawki typu aviator. W modelu aviator korekcyjnych okularów dobrze będzie wyglądać każdy.

Wybór jest tak szeroki, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Okulary coraz częściej postrzegamy jako wyznacznik naszego stylu. O ich ogromnej popularności jako elementu wizerunku świadczy to, że nawet osoby, które nie mają wad wzroku, decydują się na noszenie tak zwanych zerówek. Warto z nich uczynić coś, co będzie podkreślało naszą urodę i wyrażało nasz styl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim celu używa się odczynników chemicznych w laboratorium?
W jakim celu używa się odczynników chemicznych w laboratorium?
Praca w laboratorium medycznym lub kryminalistycznym to zazwyczaj czarna magia dla osób, które nigdy nie miały z nią nic wspólnego. […]
Jak dobrać odpowiedni catering dietetyczny?
Jak dobrać odpowiedni catering dietetyczny?
XXI wiek nie zachęca nas do gotowania. Zapracowanie wpływa na ogólną niechęć do przebywania w kuchni. Człowiek jednak jeść musi, […]
Jak przygotować się na wyjazd wakacyjny do Chin?
Jak przygotować się na wyjazd wakacyjny do Chin?
Chiny to kraj kontrastów. O ile to zdanie może wydawać się oklepane, to w tym wypadku jest jak najbardziej prawdziwe. […]
Ostatnie wpisy