Polecamy

Na co zwrócić uwagę planując budowę parkingu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz ze zwiększającą się liczbą samochodów powstaje coraz więcej miejsc parkingowych. Chociaż budowa parkingu wydaje się łatwa i nieskomplikowana, wymaga odpowiedniego planowania. Błędy popełnione na tym etapie mogą sprawić, że stworzony obiekt będzie wadliwy lub niefunkcjonalny.

Wymiary i ułożenie miejsc parkingowych

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę na etapie planowania, to sposób usytuowania parkingu. Chodzi o to, aby maksymalnie i jak najlepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń, by umożliwić użytkownikom bezpieczny wjazd i wyjazd. Od ilości dostępnego miejsca uzależniona będzie również liczba miejsc parkingowych. Na etapie planowania należy zdecydować, czy obszary postojowe będą ułożone równolegle, prostopadle, czy też skośnie do osi jezdni.

Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest usytuowanie parkingów prostopadle do osi jezdni. Podczas prac projektowych, trzeba uwzględnić także długość i szerokość pojedynczego stanowiska. Im większy rozmiar, tym łatwiejsze manewrowanie i mniejsze ryzyko uszkodzenia innego zaparkowanego pojazdu.

Użyte materiały i wybór wykonawcy

Przy planowaniu parkingu, trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj materiałów użytych do wykonania nawierzchni. Powinny one charakteryzować się dużą trwałością oraz estetycznym wyglądem. W ostatnim czasie najczęściej używa się asfaltu oraz kostki brukowej.

Podstawową zaletą kostki jest duża odporność na obciążenia oraz ścieranie, a także działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duża ilość dostępnych kolorów i wzorów pozwala na dokładne wytyczenie poszczególnych stanowisk parkingowych. Dzięki temu można uniknąć malowania nawierzchni. Aby parking wyglądał efektownie, trzeba też zwrócić uwagę na profesjonalizm wykonawcy. Wybierając doświadczoną firmę, taką jak http://ptbborkowski.pl można liczyć, że prace zostaną przeprowadzone szybko i rzetelnie przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Wybór wykonawcy to istotne zagadnienie, o którym nie należy zapominać na etapie planowania budowy parkingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi spedycyjne – jakie korzyści można odnieść korzystając z ich pomocy
Usługi spedycyjne – jakie korzyści można odnieść korzystając z ich pomocy
Planując transport, firmy produkcyjne coraz częściej decydują się na skrócenie łańcucha dostaw, rezygnując z usług firm spedycyjnych i nawiązując współpracę […]
Jak zaprojektować kotłownię, aby była funkcjonalna?
Jak zaprojektować kotłownię, aby była funkcjonalna?
Podczas projektowania swojego domu, nie powinniśmy zapominać o funkcjonalnej kotłowni. To właśnie ona stanowi przecież niewidoczne serce naszej nieruchomości. Co […]
Rola outsourcingu w biznesie
Rola outsourcingu w biznesie
Outsourcing stał się powszechny Choć istota outsourcingu jest obecnie znana, to warto zdefiniować to zjawisko. Polega ono na zlecaniu zewnętrznym […]
Ostatnie wpisy