Polecamy

Z czym wiąże się założenie firmy za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własna działalność gospodarcza w Polsce to nie lada wyzwanie. Młodzi przedsiębiorcy borykają się bowiem z mało przejrzystym systemem podatkowym i wysokim ZUS-em, który płacić trzeba niezależnie od wysokości uzyskiwanego przychodu. Z tego względu wielu młodych biznesmenów szuka rozwiązań w postaci zagranicznych spółek i firm. Pomaga w tym firma ATM.legal – PL, która oferuje obszary doradztwa w zakresie inwestycji zagranicznych i prawa spółek. Prowadzenie biznesu poza granicami Polski to także wyższa kwota wolna od podatku. Dla porównania w Niemczech wynosi ona 24 500 euro, czyli około 100 000 złotych dochodu w jednym roku obrachunkowym.

Działalność gospodarcza w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi posiadają bardzo podobną osobowość prawną do naszej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest ona jednak korzystniejsza dla przedsiębiorców w aspekcie wielkości kapitału własnego, który wynosić musi jedynie 1 euro. Znacznie przyspiesza to proces zakładania firmy i zachęca do przejścia na własny rachunek. Mankamentem jest warunek, że w kolejnych latach działalności kapitał należy uzupełniać z zysku, aż do wysokości 25 tysięcy euro.

W Niemczech nie istnieje obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, wysokie są za to obciążenia fiskalne, takie jak CIT czy tzw. podatek handlowy. Jeśli zastanawiasz się nad uruchomieniem działalności za granicą i nie orientujesz się w przepisach, zajrzyj na stronę https://atm.legal/. Oferują oni wsparcie prawne, biznesowe i podatkowe, zarówno przy zakładaniu spółki w Niemczech, w prawie pracy czy niemieckich procesach sądowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zorganizować nietypowy ślub?
Jak zorganizować nietypowy ślub?
W ostatnim czasie coraz więcej par młodych decyduje się na zorganizowanie niebanalnego ślubu. W ten bowiem sposób zakochani pragną dodać […]
Jak się ubrać wygodnie na lato?
Jak się ubrać wygodnie na lato?
Lato jest tutaj, a to czas, aby wydostać się z tych ciężkich zimowych ubrań i cieszyć się sezonem. Lato to […]
Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki
Pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki
Chrzciny to obrządek chrześcijański, któremu poddawane są małe dzieci w wieku od szóstego tygodnia do około piątego miesiąca. Opiera się […]
Ostatnie wpisy