Dom

Co zapewni dziecku komfort snu?

Pojawienie się nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie. Dla rodziców jest to również wielkie wyzwanie, by uczynić świat dziecka jak najbardziej przyjaznym. Jednym z najważniejszych elementów dziecięcego dnia jest sen. Jak zapewnić maluszkowi komfortowy wypoczynek?

Jak wybrać materac?

Noworodek spędza większość dnia śpiąc. Warto o tym pamiętać, wybierając materace dla niemowląt. Inwestycja w dobry materac to wkład rodziców w zdrowy kręgosłup pociechy. Prawidłowo dobrany powinien być odpowiednio twardy, by dziecko w trakcie snu się nie zapadało w łóżko, a jednocześnie powinien dostosowywać się do zmian pozycji. Idealna twardość materaca zapewni równomierne podparcie kręgosłupa.

Wybierając materac, należy zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Lateksowy materac Hevea jest elastyczny, dopasowuje się do kształtu ciała, posiada właściwości antybakteryjne. Te wykonane z pianki poliuretanowej mają dobrą wentylację, niestety po pewnym czasie mogą się odkształcać. Materace z wkładem z surowców naturalnych mogą uczulać więc nie dla każdego malucha są korzystne.  

Jak wybrać pościel?

Na komfort dziecięcego snu wpływ ma nie tylko materac, który jest w łóżeczku dziecka, równie ważna jest pościel. Wypełnienie pościeli wpływa na to, czy jest ciężka, czy lekka, czy jest przewiewna, ciepła lub czy może uczulać dziecko. Może być syntetyczna, dzięki czemu będzie lekka oraz antyalergiczna. Wypełnienie z puchu posiada właściwości termoaktywne nie jest jednak wskazane dla dzieci ze skłonnościami alergicznymi. Pościel wełniana jest bardzo ciepła, przepuszcza powietrze oraz posiada zdolności higroskopijne, co oznacza, że ma możliwości pochłaniania i zatrzymywania wilgoci.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + jedenaście =