Polecamy
Co zapewni dziecku komfort snu?
Dom

Co zapewni dziecku komfort snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie. Dla rodziców jest to również wielkie wyzwanie, by uczynić świat dziecka jak najbardziej przyjaznym. Jednym z najważniejszych elementów dziecięcego dnia jest sen. Jak zapewnić maluszkowi komfortowy wypoczynek?

Jak wybrać materac?

Noworodek spędza większość dnia śpiąc. Warto o tym pamiętać, wybierając materace dla niemowląt. Inwestycja w dobry materac to wkład rodziców w zdrowy kręgosłup pociechy. Prawidłowo dobrany powinien być odpowiednio twardy, by dziecko w trakcie snu się nie zapadało w łóżko, a jednocześnie powinien dostosowywać się do zmian pozycji. Idealna twardość materaca zapewni równomierne podparcie kręgosłupa.

Wybierając materac, należy zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Lateksowy materac Hevea jest elastyczny, dopasowuje się do kształtu ciała, posiada właściwości antybakteryjne. Te wykonane z pianki poliuretanowej mają dobrą wentylację, niestety po pewnym czasie mogą się odkształcać. Materace z wkładem z surowców naturalnych mogą uczulać więc nie dla każdego malucha są korzystne.  

Jak wybrać pościel?

Na komfort dziecięcego snu wpływ ma nie tylko materac, który jest w łóżeczku dziecka, równie ważna jest pościel. Wypełnienie pościeli wpływa na to, czy jest ciężka, czy lekka, czy jest przewiewna, ciepła lub czy może uczulać dziecko. Może być syntetyczna, dzięki czemu będzie lekka oraz antyalergiczna. Wypełnienie z puchu posiada właściwości termoaktywne nie jest jednak wskazane dla dzieci ze skłonnościami alergicznymi. Pościel wełniana jest bardzo ciepła, przepuszcza powietrze oraz posiada zdolności higroskopijne, co oznacza, że ma możliwości pochłaniania i zatrzymywania wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?
Jak stworzyć plac zabaw dla dzieci w ogrodzie?
Wielu właścicieli przydomowych ogrodów decyduje się na postawienie w nich różnych akcesoriów służących zarówno do relaksu, jak i zabawy. Często […]
Buty na co dzień dla mężczyzn
Buty na co dzień dla mężczyzn
Wygoda to pierwsze słowo, które przychodzi Ci do głowy na hasło „buty”. To w końcu w nich spędzasz większość dnia. […]
Strefa odpoczynku w twoim ogrodzie
Strefa odpoczynku w twoim ogrodzie
Ogród to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w letnie dni. Warto zadbać o komfort wszystkich […]
Ostatnie wpisy