Każda kobieta chce się prezentować jak najlepiej. Z tego względu panie wykonują makijaż, który pozwala podkreślić urodę i zakryć niedoskonałości. Bardzo istotne jest jednak jego późniejsze usunięcie, gdyż w przeciwnym razie można zaszkodzić kondycji skóry. Z czego warto skorzystać i jak postępować?
Naczelną zasadą jest to, że koniecznością jest wykonywanie demakijażu przed snem. Czasem jest to irytujące z uwagi na zmęczenie po ciężkim dniu, lecz zawsze należy to czynić, bez względu na grubość warstw nałożonych kosmetyków. Poza zabrudzeniem pościeli, przede wszystkim szkodziłoby to samej skórze. Pozostawiając kosmetyki można sprawić, iż nie będzie ona oddychała i się regenerowała. Prowadzi to do zatykania porów i powstawania wyprysków. W kontekście samej czynności, ważne jest oczywiście wykorzystanie przeznaczonych do tego środków kosmetycznych. Odnośnie ogólnych reguł postępowania, trzeba się jednak kierować głównie starannością oraz delikatnością.
Niedokładne zmycie makijażu może doprowadzić do podrażnień, podobnie jak agresywne pocieranie skóry. Przy oczyszczaniu należy zatem lekko przyciskać zwilżone waciki lub subtelnie rozmasowywać dane miejsca, aż do momentu, gdy kosmetyki całkowicie zejdą z twarzy. Warto pamiętać o tym, że po samym zmyciu makijażu, dobrze jest przetrzeć jeszcze skórę oczyszczającym tonikiem, by przywrócić jej odpowiedni odczyn oraz dodatkowo nawilżyć ją z wykorzystaniem specjalnego kremu czy serum.
Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów przeznaczonych do pozbywania się makijażu. Przy suchej i delikatnej skórze dobrym pomysłem będzie oczyszczenie jej olejkiem do demakijażu lub specjalnie do tego dedykowanym mleczkiem. Takie środki radzą sobie często także z mocniejszymi kosmetykami. Przy cerze tłustej lub mieszanej sprawdzają się delikatniejsze płyny micelarne, o wodnych formułach. W podróży mogą się przydać chusteczki czy sztyft do usuwania makijażu, które nie zajmą dużo miejsca.