Life & Style

Wysyłka kruchych materiałów – jakie opakowania się sprawdzą?

Przedmioty szklane i ogólnie kruche (np. porcelanowe) stwarzają duże problemy podczas wysyłki. Ze względu na ponadprzeciętną delikatność trzeba je bowiem umieścić w odpowiednim opakowaniu oraz optymalnie zabezpieczyć przed uszkodzeniem w warunkach transportu. Pamiętajmy, że nawet najbardziej ostrożny kurier nie jest w stanie zagwarantować nam, że przesyłka dotrze w całkowicie nienaruszonym stanie do adresata. Elementem idealnie chroniącym kruchy obiekt jest np. wytrzymały karton składający się z kilku warstw tektury.

Wypełnienie odgrywa kluczową rolę

Do zapakowania delikatnych przedmiotów nadają się przede wszystkim wspomniane już kartony. Warto wybierać w szczególności egzemplarze, które nie posiadają w swojej konstrukcji absolutnie żadnych uszkodzeń zewnętrznych, takich jak choćby rozdarcia, przetarcia, zagniecenia czy wybrzuszenia. Opakowanie musi być oczywiście dostosowane pod względem wielkości do rozmiaru danego obiektu.

Aby podnieść poziom ochrony zawartości przed uszkodzeniem mechanicznym i skutecznie zamortyzować ewentualne wstrząsy na pace pojazdu, należy wolne przestrzenie w pudełku wypełnić jednym z kilku materiałów – np. specjalnymi kulkami styropianowymi, skrawkami gazety, folią bąbelkową, wełną drzewną, nowoczesną pianką poliuretanową, pociętą na kawałeczki gąbką albo poduszeczkami powietrznymi. Jeśli przesyłamy parę elementów, wówczas nie obejdzie się bez dodatkowego owinięcia każdego z nich wytrzymałą folią i taśmą pakowną. W przypadku drobnych przedmiotów doskonale sprawdzi się natomiast koperta bąbelkowa. Można do niej z powodzeniem włożyć np. biżuterię czy smartfona. 

 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + trzy =