Polecamy

Suplementy diety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncerny farmaceutyczne bombardują nas masą informacji. Coraz częściej słyszy się o suplementach diety i o tym, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Można w to wierzyć lub też nie, ale prawda jest taka, że rzeczywiście ludzka dieta jest zdecydowanie uboższa w witaminy oraz minerały, niż chociażby dziesięć lat temu. Coraz częściej wrzucamy do naszych ust bezwartościowe przekąski, jemy w fast foodach i w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, jaki to ma wpływ na nasz organizm. A prawda jest taka, że przez takie funkcjonowanie organizm się wyjaławia.

Suplementy mają na celu wspomaganie funkcjonowania organizmu podczas chorób, obniżonej odporności lub w przypadku niedoborów. Wiele suplementów, jak chociażby koenzym Q10, wpływa na wiele aspektów naszego życia: poprawia jakość oraz elastyczność skóry, odmładza ją, poza tym dodaje nam energii, dzięki temu, że działa oczyszczająco, więzi toksyny i niszczy nadmiar wolnych rodników. Wspomaga również leczenie chorób związanych z układem krążenia, a także chorób neurologicznych, jak chociażby choroba Alzheimera.

Istnieją również inne suplementy, które mają na celu uzupełnienie niedoboru wielu witamin. Takie preparaty nazywają się multiwitaminowymi i są najczęściej stosowane przez sportowców, osoby cierpiące na bezsenność oraz chroniczne zmęczenie, a także przez kobiety ciężarne.

Innym rodzajem suplementów są te, które wspomagają odchudzanie. Mają na celu przyspieszenie procesów metabolitycznych lub zmniejszają przyswajanie cukrów i tłuszczy.

Suplementy są dobrym wspomagaczem w codziennym życiu, jeżeli dieta nie dostarcza nam wszystkich potrzebnych makro i mikroelementów. Należy jednak pamiętać, że suplementy mają WSPOMAGAĆ nasze działania. Nie zadziałają, jeżeli nie zmienimy trybu życia oraz sposobu odżywiania się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa kortów tenisowych – co warto wiedzieć przed budową?
Budowa kortów tenisowych – co warto wiedzieć przed budową?
Budowa kortów tenisowych – co powinieneś wiedzieć przed budową? Możesz zrobić to sam, ale jeśli nie masz doświadczenia, sugerujemy wynajęcie […]
Pielęgnacja włosów przetłuszczających się – o czym pamiętać?
Pielęgnacja włosów przetłuszczających się – o czym pamiętać?
Przetłuszczające się włosy potrzebują dokładnego oczyszczenia. Kosmetyki zawierające substancje regulujące wydzielanie sebum stanowią podstawę w ich codziennej pielęgnacji. Mogą być […]
Indywidualny kurs tureckiego
Indywidualny kurs tureckiego
Zastanawiasz się, czy warto nauczyć się języka tureckiego? Najpewniej masz ku temu swoje powody, które mogą być zarówno prywatne, jak […]
Ostatnie wpisy