Polecamy

Suplementy diety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koncerny farmaceutyczne bombardują nas masą informacji. Coraz częściej słyszy się o suplementach diety i o tym, że są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Można w to wierzyć lub też nie, ale prawda jest taka, że rzeczywiście ludzka dieta jest zdecydowanie uboższa w witaminy oraz minerały, niż chociażby dziesięć lat temu. Coraz częściej wrzucamy do naszych ust bezwartościowe przekąski, jemy w fast foodach i w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, jaki to ma wpływ na nasz organizm. A prawda jest taka, że przez takie funkcjonowanie organizm się wyjaławia.

Suplementy mają na celu wspomaganie funkcjonowania organizmu podczas chorób, obniżonej odporności lub w przypadku niedoborów. Wiele suplementów, jak chociażby koenzym Q10, wpływa na wiele aspektów naszego życia: poprawia jakość oraz elastyczność skóry, odmładza ją, poza tym dodaje nam energii, dzięki temu, że działa oczyszczająco, więzi toksyny i niszczy nadmiar wolnych rodników. Wspomaga również leczenie chorób związanych z układem krążenia, a także chorób neurologicznych, jak chociażby choroba Alzheimera.

Istnieją również inne suplementy, które mają na celu uzupełnienie niedoboru wielu witamin. Takie preparaty nazywają się multiwitaminowymi i są najczęściej stosowane przez sportowców, osoby cierpiące na bezsenność oraz chroniczne zmęczenie, a także przez kobiety ciężarne.

Innym rodzajem suplementów są te, które wspomagają odchudzanie. Mają na celu przyspieszenie procesów metabolitycznych lub zmniejszają przyswajanie cukrów i tłuszczy.

Suplementy są dobrym wspomagaczem w codziennym życiu, jeżeli dieta nie dostarcza nam wszystkich potrzebnych makro i mikroelementów. Należy jednak pamiętać, że suplementy mają WSPOMAGAĆ nasze działania. Nie zadziałają, jeżeli nie zmienimy trybu życia oraz sposobu odżywiania się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak aplikować folię na szyby samochodowe?
Jak aplikować folię na szyby samochodowe?
Dokładnie oczyść szybę Folię na szyby samochodowe możesz nakładać na wiele sposobów. Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie szyby wodą z […]
Lustro do mieszkania – Czym się kierować przed zakupem?
Wybór luster do mieszkania to ważna decyzja, która ma wpływ na wygląd twoich wnętrz. Lustra są nie tylko praktycznym dodatkiem, […]
Budowa domu – wypożyczać czy kupować potrzebne sprzęty?
Budowa domu – wypożyczać czy kupować potrzebne sprzęty?
Większość młodych osób marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego, gdyż jest to wprost znakomite miejsce do codziennego życia oraz wychowywania […]
Ostatnie wpisy