Zdrowe ciało

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny oczu, ust i brwi to doskonały wybór dla każdej kobiety, która pragnie zawsze wyglądać pięknie – niezależnie od okoliczności czy warunków pogodowych. Wykonuje się go w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Sam zabieg polega na wprowadzeniu w naskórek barwnika za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w igłę z nasadką. Taki sprzęt jest określany mianem kartridża i można go kupić m.in. w tej hurtowni internetowej: https://abacosun.pl/fotele-kosmetyczne.

Gwarancja idealnego wyglądu na co dzień 

Makijaż permanentny stosuje się najczęściej w celu podkreślenia kształtu albo zrekonstruowania brwi, wykonania kresek na powiekach, poprawy kształtu oraz koloru ust, a także zamaskowania blizn i innych niedoskonałości skóry. Używane barwniki są w większości pochodzenia naturalnego i nie wywołują absolutnie żadnych reakcji alergicznych.

Zabieg odbywa się w sterylnych warunkach i rozpoczyna zawsze wyborem pigmentu idealnie dostosowanego do typu urody klientki i jej karnacji. Następnie lingeristka za pomocą naturalnej kredki o odpowiednim kolorze rysuje kreski na ustach, oczach lub brwiach, aby pokazać klientce, jaki będzie efekt finalny. Później przechodzi do właściwego zabiegu, który trwa minimum godzinę – oczywiście w zależności od obszaru twarzy. Na tym etapie wykorzystywane są sterylizowane kartridże do makijażu permanentnego wyposażone w specjalną igłę. Jeśli chodzi o usta, to najczęściej nadaje się im pożądany kontur, niweluje asymetrię, powiększa optycznie i zwiększa intensywność koloru. Z kolei w przypadku oczu wykonuje się górną i dolną kreskę (pogrubiającą rzęsy i akcentującą kształt oka), natomiast w przypadku brwi – wypełnia ewentualne braki we włoskach, nadaje kształt i wyrównuje asymetrię.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jeden =