Dom

Kamienie ozdobne do ogrodu — na co należy zwrócić uwagę?

Ważnym elementem większości aranżacji ogrodowych są ozdobne kamienie. Ich wybór zdecydowanie nie powinien jednak być przypadkowy. Rodzaj zastosowanego kruszywa ma bowiem ogromne znaczenie dla efektów wizualnych czy też wygody korzystania np. ze ścieżek. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru kamieni ozdobnych do ogrodu.

Parametry techniczne

Wbrew pozorom to wcale nie walory estetyczne kruszywa są najważniejsze. Niezmiernie istotne są również parametry techniczne. Ze względu na dość wymagający klimat kamienie ogrodowe Ciechanów powinien wybrać raczej w wersji mrozoodpornej. Ponadto w przypadku ścieżek i podjazdów należy zwrócić uwagę na twardość np. grysu. Warto także przyjrzeć się uziarnieniu, ponieważ kruszywo o grubszej frakcji zapewnia m.in. wyższą przepuszczalność wody.

Dopasowanie do aranżacji

Po sprawdzeniu parametrów technicznych można przejść do kwestii związanych z wyglądem kamieni ozdobnych. Ich kolorystyka na pewno powinna pasować do aranżacji ogrodu. Należy zwrócić uwagę m.in. na elewację domu, płot, rośliny, meble i dekoracje. W sklepie e-kamienieogrodowe.pl można znaleźć grys w najróżniejszych odcieniach, co ułatwia znalezienie odpowiedniego kruszywa.

Przeznaczenie

W różnych miejscach ogrodu niekoniecznie muszą pojawić się identyczne kamienie. Choć warto oczywiście zadbać o spójność stylistyczną, to można wybrać kilka odmian kruszywa. W przypadku alejki prowadzącej do domu bądź garażu ważne są takie cechy jak twardość i mrozoodporność. Z kolei mieszanka kamieni na rabatki powinna zachwycać swoim wyglądem, mile widziana jest też dobra przepuszczalność wody.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 7 =