Dom

Ozdobne poduszki – prosty sposób na dekorację wnętrza

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dekoracyjne poduszki umieszczane na fotelach, sofie, czy kanapie potrafią niekiedy diametralnie odmienić wnętrze. W tak prosty sposób jesteśmy w stanie stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Jeśli pragniemy wykazać się oryginalnością to zwróćmy uwagę na poduszki o nietypowych fasonach. Takie dostępne są na przykład w asortymencie sklepu https://moimili.net/. Miękkie, o subtelnej kolorystyce, wyjątkowo komfortowe i bardzo starannie uszyte z bawełny satynowej, naturalnego lnu albo bawełny typu home decor. Poduszki w kształcie liści, chmurek, muszli, patchworkowe oraz zdobione falbanami z pewnością zauroczą wielu ambitnych dekoratorów mieszkań. 

Na co zwracać uwagę przy wystroju wnętrza? 

Obecne trendy zalecają umieszczać na siedziskach wiele różnorodnych poduszek, które tworzą ogólnie zgrany zestaw. Jak tego dokonać? Najlepiej kierować się zasadą punktowego akcentu. Polega ona na tym, że jedna z poduszek wyraźnie zwraca na siebie uwagę żywym kolorem lub kontrastowym, dynamicznym wzornictwem. Może to być chociażby super modna dziś geometria, czy też motywy botaniczne albo zwierzęce.

Pozostałe poduszki powinny korespondować z nią kolorystycznie, ale być bardziej stonowane. Zadbać także należy o tak zwane tło, a więc dekoracyjne poduszki o naturalnej kolorystyce, a więc o rozmaitych odcieniach beżu, szarości i bieli. Jeśli nie chcemy zbytnio eksperymentować z kolorystyką to warto także zwrócić uwagę na jednobarwne poduszki uszyte z tkanin wyjątkowo dekoracyjnych, w tym strukturalnych. Na chłodniejsze dni polecane są przytulne poduszki z włosiem. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =