Dom

Samodzielny montaż szuflady

Szuflada to niezwykle ważny element każdej szafki czy biurka, ponieważ służy do przechowywania rozmaitych rzeczy. Jej montaż nie jest zbyt skomplikowany i może to zrobić w zasadzie każdy – wystarczy posiadać stosowne narzędzia oraz akcesoria. Oczywiście podstawowym wymaganym produktem jest sama szuflada, która powinna być idealnie dopasowana do danego mebla i estetyczna. Wszelkie elementy przydatne przy montażu omawianej konstrukcji kupimy w specjalistycznym sklepie internetowym locker.com.pl.

Wskazówki dla amatorów i nie tylko

Szufladę najlepiej jest montować z wykorzystaniem specjalnego szablonu tworzywowego, który w znacznym stopniu ułatwi pracę, a dodatkowo ograniczy ryzyko popełnienia błędu. Pierwszym krokiem jest zatem zastosowanie tego produktu w celu precyzyjnego oznaczenia miejsc na kilka istotnych elementów konstrukcyjnych. Mowa tutaj o otworach, punktach mocowania frontów oraz szynach do szuflad (tzw. prowadnicach). Następnie należy narysować linie i przykręcić szyny, stosując kątownik oraz wkrętarkę (akumulatorową lub zasilaną tradycyjnie). Oto pozostałe etapy:

– złożenie całej szuflady za pomocą wkrętów (jeśli jest w częściach)

– wywiercenie otworów na fronty oraz relingi

– przyłożenie frontów do otworów i ich dokładne przymocowanie wkrętami

– założenie szuflady na prowadnice – należy przy tym pamiętać o jej dosunięciu do samego końca

Zwieńczeniem całego procesu powinno być doregulowanie całej konstrukcji poprzez wyrównanie boków korpusu, a także wykalibrowanie szczelin między szufladami.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + pięć =