Polecamy
Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje farb?
Dom

Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje farb?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępne są różne rodzaje farb malarskich. Różnią się one właściwościami, trwałością oraz wykończeniem, jakie pozostawiają na ścianie. Przed dokonaniem wyboru warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się każda z nich, aby dokonać najlepszego możliwego zakupu.

Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje farb?

Najpopularniejszym rodzajem są farby lateksowe. W ich składzie znajduje się spora ilość żywic, dzięki którym farba ta jest bardzo wytrzymała. Niewątpliwą jej zaletą jest możliwość swobodnego zmywania jej za pomocą ścierki. Nie ma to żadnego wpływu na jakość i intensywność koloru. W składzie farb lateksowych zawarte są składniki, które skutecznie hamują rozwój pleśni, dlatego można je stosować nawet w wilgotnych pomieszczeniach.

Innym rodzajem są farby akrylowe. Pozwalają one ścianom oddychać dzięki zastosowaniu powłoki przepuszczającej parę wodną. Charakteryzują się dobrym kryciem oraz łatwością w rozprowadzaniu na ścianie.

Farby ceramiczne oprócz żywic akrylowych oraz pigmentów posiadają w swoim składzie także cząsteczki ceramiczne. Wpływa to na ich jeszcze większą trwałość. Po nałożeniu na ścianę tworzą powłokę, która doskonale maskuje wszelkie nierówności. Można czyścić ją nawet silnymi środkami chemicznymi bez obaw, że wpłynie to na wygląd pomalowanej powierzchni.

Bardzo duży wybór najlepszej jakości farb można znaleźć na stronie https://www.sklep.majic.pl/5-farby. Bogaty asortyment sprawia, że każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodna garderoba na aktywnie spędzony letni czas
Wygodna garderoba na aktywnie spędzony letni czas
Letni czas wymaga skompletowania wygodnej garderoby, jaka da nam komfort i wygodę każdego dnia. Na jakie ciuchy postawić w ciepłe […]
Typy drutów i ich zastosowanie
Typy drutów i ich zastosowanie
Jednym z głównych produktów dostępnych w każdym sklepie z materiałami budowlanymi jest drut. Występuje on w kilku postaciach, dzięki czemu […]
Kosmetolog – czym się zajmuje?
Kosmetolog – czym się zajmuje?
Jakie mają zadania? Kosmetolodzy wykonują szeroką gamę zabiegów kosmetycznych, takich jak pielęgnacja skóry, twarzy, usuwanie włosów i makijaż. Zajmują się […]
Ostatnie wpisy