Polecamy

Krótka historia makaroników

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makaroniki to wyjątkowe słodycze. To lekkie, słodkie ciasto składające się z białek jaj, cukru pudru i zmielonych migdałów. Makaroniki piecze się w niskiej temperaturze. Są kruche i chrupiące o delikatnym środku. Po ostudzeniu skleja się po dwa stabilnym nadzieniem.

Receptura makaroników opracowana została we francuskie cukierni… w 1895 roku! Popularne są także we Włoszech, każdy włoski region opracował swoją własną wersję. Smakosze makaroników przekonują jednak, że to właśnie francuska, oryginalna wersja jest najlepsza. W przygotowaniu tychże bardzo ważna jest nie tylko kolejność dodawania składników, ale także ich temperatura.

Gdzie zatem nabyć najlepsze makaroniki?

Nie trzeba lecieć do Francji, by skosztować tychże słodyczy. Wielu cukierników, bazując na oryginalnej recepturze, nauczyło się je przygotowywać.

Makaroniki mogą być świetnym prezentem na walentynki https://www.cukierniareklamowa.pl/pl/c/Slodycze-na-Walentynki/16. W Polsce nie są zbyt popularne, dlatego stanowią oryginalny podarunek.

Makaroniki występują w różnej formie. Ciastka są różnego koloru ze względu na użyty barwnik. Można także zmodyfikować smak nadzienia w środku. Ciekawą opcją są także czekoladki z logo. Okrągła powierzchnia makaroniku jest świetną powierzchnią, na której możemy umieścić dowolny wzór. Jako logo można wykorzystać np. zdjęcie ukochanej osoby, czy też jej inicjały – będzie to niezapomniany prezent, nie tylko na Walentynki. Takie makaroniki nie tylko obłędnie smakują, ale także niesamowicie wyglądają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto korzystać z planu żywieniowego?
Czy warto korzystać z planu żywieniowego?
Uprawianie sportu, prowadzenie zdrowego trybu życia, przestrzeganie diety są ważnymi elementami dbania o siebie. Warto mieć konkretny plan, aby optymalnie […]
Klasyczne gry podwórkowe
Klasyczne gry podwórkowe
Choć w obecnych czasach popularnym jest pogląd, że dzieci nie bawią się już na podwórkach i placach zabawach, a spędzają […]
Co to jest laktoza?
Co to jest laktoza?
Laktoza jest organicznym związkiem chemicznym zbudowanym z D-galaktozy oraz D-glukozy. Występuje powszechnie w mleku oraz innych przetworach mlecznych, takich jak […]
Ostatnie wpisy