Wypoczynek i hobby

Klasyczne gry podwórkowe

Choć w obecnych czasach popularnym jest pogląd, że dzieci nie bawią się już na podwórkach i placach zabawach, a spędzają czas jedynie przed ekranami komputerów i smartfonów, mimo wszystko wciąż wiele z nich spędza wolny czas na świeżym powietrzu. Popularne zabawy podwórkowe nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody i mnóstwo dzieci nadal z przyjemnością bierze w nich udział. Jak zatem wyglądają i na czym właściwie polegają?

Szeroki wybór gier i zabaw dla każdego

Najpopularniejsze, klasyczne gry podwórkowe to takie, które nie tylko angażują, ale i dostarczają rozrywki wielu osobom. Należą do nich m.in. gra w kwadraty, polegająca na rozrysowaniu kwadratów na podłożu i podawaniu sobie piłki, znana i lubiana gra w klasy, jak również gry o wężach, czy bardzo popularne kiedyś wyścigi – gra w kapsle. Gry podwórkowe niosą w sobie nie tylko wspaniałą zabawę, ale również mają za zadanie socjalizować okoliczną społeczność, tworzoną przez najmłodszych.

Dzięki popularnym grom wiele dzieci nawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie, które z uwagi na miejsce zamieszkania, trwają bardzo często przez długie lata, a nawet przez całe życie. Gry takie jak skakanie w gumę, polegająca na tym, że dwie osoby trzymają rozpiętą gumę między sobą, a pozostałe przeskakują ją w coraz to bardziej skomplikowanych układach, albo gra w kropki – http://smartplac.pl/produkt/gra-w-kropki/, stanowią dla dzieci doskonałą okazję do porozmawiania. W ich czasie można też wymienić się poglądami na różne tematy, jak również po prostu spędzić czas w maksymalnie aktywny sposób.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − trzy =