Zdrowe ciało

Sposoby na rozbudowę masy mięśniowej

Aby rozbudować masę mięśniową, należy wprowadzić nadwyżkę kaloryczną w diecie. To podstawa, która musi być spełniona, aby cieszyć się efektami. Nie można jednak zapomnieć o dobrym planie treningowym i wykorzystywaniu ćwiczeń, które pobudzą mięśnie do pracy oraz doprowadzą do hipertrofii. Bez dobrego treningu do celu dotrzemy powoli lub wcale, dlatego tak ważny jest odpowiedni ruch, aby móc się cieszyć swoją wymarzoną sylwetką.

Szybki, skuteczny trening

Efektywnym treningiem, który rozbuduje masę mięśniową jest system EMS, którego popularność stale rośnie. Polega on na elektrostymulacji mięśni poprzez wysyłanie impulsów. Taki trening z użyciem metody EMS trwa 20 minut, ale przynosi efekty identyczne jak 3 godziny normalnego treningu. Wykonywane ćwiczenia nie są tak wymagające i męczące jak podczas standardowego sportu. Unikamy także kontuzji, dzięki ograniczonemu ruchowi oraz opiece trenera. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym razie, lecz zauważalne zmiany pojawią się po 4-6 tygodniach. Upragniona sylwetka nie musi wymagać kilku godzin ćwiczeń i pocenia się – trening EMS pozwala zbudować masę mięśniową w niewymagających, 20 minutowych sesjach.

Taki trening jest polecany dla każdego – dla amatorów i dla doświadczonych sportowców. Sprawdzi się w rozbudowie masy mięśniowej, ale także w odchudzaniu, rehabilitacji, ujędrnianiu skóry. Metoda EMS pozwala spalić o 1000 kalorii więcej, niż podczas normalnego treningu siłowego i pobudzi mięśnie do skurczu około 150 razy częściej.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziesięć =