Zdrowe ciało

Chirurgia jamy ustnej – zakres ingerencji w specjalistycznych gabinetach dentystycznych

Chirurgia stomatologiczna obejmuje zabiegi w obrębie jamy ustnej oraz jej okolicach. Jest to gałąź stomatologii, która współpracuje z działami, takimi jak ortodoncja czy endodoncja (leczenie kanałowe). Chirurgia szczękowa dzieli się na miękką oraz twardą. Twarda wiąże się z większą ingerencją zabiegową, a miękka jest bardziej zachowawcza.

Zabiegi z dziedziny stomatologii, jaką jest chirurgia stomatologiczna Szczecin oferuje na wybitnie wysokim poziomie. Są to zarówno zabiegi usunięcia zęba, usunięcia tzw. zębów mądrości (ósemek), replantacji zęba, jak i chirurgii szczękowo-twarzowej, przeszczepy kości czy operacji zatoki szczękowo-żuchwowej. Dla niektórych pacjentów zabiegi z tego zakresu mogą być jedynym sposobem na pozbycie się męczącego bólu czy też innych niedogodności związanych z zębami.

Leczenie kanałowe doskonałym sposobem na ulgę w długotrwałym bólu

Jeżeli bakterie zaatakują ząb i przedostaną się do jego wnętrza, oznacza to, że będzie potrzebne leczenie kanałowe. W korzeniu zęba znajdują się kanały, które są odpowiedzialne za jego unerwienie i odżywienie. Kanały zębowe łączą się z tkankami dziąsła, zapewniając połączenie z całym organizmem. Bakterie, które wnikną w głąb zęba, powodują stan zapalny, będący wyjątkowo bolesnym doznaniem.

Jeżeli chodzi o leczenie kanałowe cena waha się w granicach kilkuset złotych. Jest to zabieg wykonywany w tym samym dniu. Nie ma potrzeby kilkukrotnego chodzenia na wizyty. Leczenie kanałowe jest bardzo skutecznym zabiegiem, dlatego lepiej udać się na wizytę wraz z pierwszym, przeszywającym bólem zęba, niż czekać, aż sytuacja się pogorszy.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 15 =