Life & Style

Jak przechowywać alkohol domowy?

Wydawałoby się, że stworzenie własnego alkoholu to najtrudniejsza część procesu. Często jednak okazuje się, że nawet najlepsza nalewka czy wino tracą swoje walory smakowe bardzo szybko. W przeważającej części przypadków, problemem okazuje się niewłaściwe przechowywanie trunków. Jak przechowywać domowy alkohol? Poniżej kilka wskazówek.

Bańki z kranikiem
Coraz popularniejsza metoda przechowywania domowych alkoholi. Jeszcze kilka lat temu takie naczynia trzeba było wykonywać samemu, co wymagało sporego kunsztu i skupienia. Wiadomo bowiem, jak łatwo uszkodzić szkło przy wierceniu otworu na kranik. Teraz dostępne są one niemal w każdym markecie. Nie wszystkie jednak spełniają swoją funkcję. Przed kupnem towaru należy dokładnie go sprawdzić. Przede wszystkim sposób zamykania pokrywy i szczelność kraniku. Jeśli zauważymy, że nie istnieje żadne uszczelnienie, to taki zakup należy sobie darować.

Karafki
Podobnie jak w przypadku baniek z kranikiem. Alkohole (zarówno te domowe, jak i sklepowe) nie powinny stracić swoich walorów smakowych i procentowych, gdy znajdą się w szklanych karafkach ze szczelnym zamknięciem. Jeśli jednak przykrywka wykonana jest w całości ze szkła, to można spodziewać się, że gdzieś wystąpi przepływ powietrza, a po pewnym czasie trunek stanie się niezdatny do spożycia.

Otwarte butelki
Nie ma problemu, jeśli są szczelnie zamknięte ponownie. Mocniejsze alkohole można nawet w ten sposób przechowywać przez dłuższy czas. W przypadku wina zaleca się spożycie go w całości w ciągu tygodnia od pierwszego otwarcia butelki. Przy ponownym zamykaniu poleca się użycie specjalnych naklejek, pozwalających dodatkowo uszczelnić naczynie.

Duży wybór akcesoriów do przechowywania alkoholi domowych w sklepie internetowym Alkohole Domowe znajdziesz.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 20 =