Polecamy

Korony licówki pełnoceramiczne – czy są wystarczająco wytrzymałe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sama nazwa wskazuje, korony pełnoceramiczne są wykonane w całości z materiału ceramicznego. Są one droższe od tradycyjnych koron złotych lub porcelanowych łączonych ze stalą, ale oferują szereg zalet w stosunku do tych materiałów.

Więcej i lepiej, z mniejszą wrażliwością

Zwiększona wytrzymałość i trwałość – korony licówki pełnoceramiczne poznań mogą wytrzymać bardzo duży nacisk bez złamania lub pęknięcia. Dzięki temu są odpowiednie dla osób z wysokim ryzykiem złamania zęba oraz dla tych, którzy zgrzytają zębami w nocy (bruksizm).

Mniejsza wrażliwość – ponieważ korony licówki pełnoceramiczne poznań są wykonane z tego samego materiału co naturalne zęby, nie powodują problemów z wrażliwością, jak w przypadku innych rodzajów uzupełnień protetycznych.

Lepsza estetyka – uzupełnienia protetyczne wykonane z materiałów ceramicznych mają naturalny wygląd, który ściśle odpowiada naturalnym zębom.

Popularne nie bez przyczyny

Korony pełnoceramiczne zyskują coraz większą popularność jako opcja leczenia dla pacjentów stomatologicznych. Są one doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć metalowych i porcelanowych elementów tradycyjnych koron. Korona pełnoceramiczna jest wykonana ze specjalnego rodzaju ceramiki, która jest niezwykle mocna, trwała i odporna na przebarwienia.

Materiał stosowany w tego typu uzupełnieniach znany jest jako cyrkonia, która jest naturalnie występującym minerałem stosowanym w stomatologii od wielu lat. Jest on stosowany przez dentystów jako alternatywa dla porcelany, ponieważ ma podobne właściwości, takie jak twardość i wytrzymałość, zachowując jednocześnie swój kolor i przezierność przez cały okres użytkowania uzupełnienia.

Korona z licówki pełnoceramicznej może przetrwać od 10 do 20 lat w zależności od tego, jak dobrze o nią dbasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chwytaki brukarskie – czym są?
Chwytaki brukarskie – czym są?
Pracownik brukarski zajmuje się budową nowych oraz naprawami, remontami i wymianą starych nawierzchni dróg, placów, skarp, ulic i innych. Nie […]
Z jakich komponentów składa się unit okulistyczny?
Z jakich komponentów składa się unit okulistyczny?
Na wyposażeniu każdej poradni okulistycznej znajdziemy wielofunkcyjny sprzęt, który został stworzony z myślą o lekarzach-okulistach. Zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji […]
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?
Sprzedaż mieszkania to bardzo wymagająca rzecz, któremu musimy poświęcić swój czas, a często zdarza się, że również pieniądze. Aby szybko […]
Ostatnie wpisy