Polecamy

Korony licówki pełnoceramiczne – czy są wystarczająco wytrzymałe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak sama nazwa wskazuje, korony pełnoceramiczne są wykonane w całości z materiału ceramicznego. Są one droższe od tradycyjnych koron złotych lub porcelanowych łączonych ze stalą, ale oferują szereg zalet w stosunku do tych materiałów.

Więcej i lepiej, z mniejszą wrażliwością

Zwiększona wytrzymałość i trwałość – korony licówki pełnoceramiczne poznań mogą wytrzymać bardzo duży nacisk bez złamania lub pęknięcia. Dzięki temu są odpowiednie dla osób z wysokim ryzykiem złamania zęba oraz dla tych, którzy zgrzytają zębami w nocy (bruksizm).

Mniejsza wrażliwość – ponieważ korony licówki pełnoceramiczne poznań są wykonane z tego samego materiału co naturalne zęby, nie powodują problemów z wrażliwością, jak w przypadku innych rodzajów uzupełnień protetycznych.

Lepsza estetyka – uzupełnienia protetyczne wykonane z materiałów ceramicznych mają naturalny wygląd, który ściśle odpowiada naturalnym zębom.

Popularne nie bez przyczyny

Korony pełnoceramiczne zyskują coraz większą popularność jako opcja leczenia dla pacjentów stomatologicznych. Są one doskonałym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uniknąć metalowych i porcelanowych elementów tradycyjnych koron. Korona pełnoceramiczna jest wykonana ze specjalnego rodzaju ceramiki, która jest niezwykle mocna, trwała i odporna na przebarwienia.

Materiał stosowany w tego typu uzupełnieniach znany jest jako cyrkonia, która jest naturalnie występującym minerałem stosowanym w stomatologii od wielu lat. Jest on stosowany przez dentystów jako alternatywa dla porcelany, ponieważ ma podobne właściwości, takie jak twardość i wytrzymałość, zachowując jednocześnie swój kolor i przezierność przez cały okres użytkowania uzupełnienia.

Korona z licówki pełnoceramicznej może przetrwać od 10 do 20 lat w zależności od tego, jak dobrze o nią dbasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w nowoczesne zabawki dla dzieci?
Czy warto inwestować w nowoczesne zabawki dla dzieci?
W ostatnich latach panują dwa skrajne trendy, jeśli chodzi o wybór zabawek dla najmłodszych. Część rodziców preferuje metodologię wychowania opartą […]
Krzesła w stylu prowansalskim – tego jeszcze nie wiedziałeś
Krzesła w stylu prowansalskim – tego jeszcze nie wiedziałeś
Krzesła w stylu prowansalskim to krzesła, które były popularne we francuskim regionie Prowansji. Zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne i […]
Jak dobrze zaprojektować i wyposażyć sklep odzieżowy?
Jak dobrze zaprojektować i wyposażyć sklep odzieżowy?
Sprzęt potrzebny do otworzenia sklepu z ubraniami powinien podkreślić jego wystrój. Elementy potrzebne w większości sklepów detalicznych są podobne, jednak […]
Ostatnie wpisy