Zdrowie i medycyna

Podstawowe czynności i zabiegi realizowane przez chirurgów stomatologicznych

Chirurdzy stomatologiczni to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy skupiają się na diagnozowaniu, leczeniu i zarządzaniu chorobami, urazami, wadami i nieprawidłowościami jamy ustnej i związanych z nią struktur. Oprócz ogólnej stomatologii, chirurdzy stomatologiczni mogą być odpowiedzialni za wykonywanie zabiegów chirurgicznych, takich jak usuwanie zębów, biopsje i przeszczepy. W niektórych przypadkach mogą również wykonywać zabiegi chirurgii jamy ustnej, takie jak naprawa zęba lub leczenie kanałowe. Tym  samym nieodzowna jest pomoc takiego specjalisty jak chirurg szczękowy Konin w swoim obrębie posiada wiele placówek medycznych, gdzie oferują oni swoją pomoc.

Kroki kształcenia się tym kierunku

Aby zostać chirurgiem stomatologicznym, musisz najpierw ukończyć akredytowany program stomatologiczny na uniwersytecie lub w college’u. Po ukończeniu studiów będziesz musiał zdać zarówno pisemne, jak i praktyczne egzaminy, aby uzyskać licencję w swoim stanie lub prowincji. Po uzyskaniu licencji będziesz zobowiązany do ukończenia kursów kształcenia ustawicznego, abyś mógł pozostać na bieżąco z aktualnymi technikami i technologiami stosowanymi w dziedzinie stomatologii.

Chirurdzy stomatologiczni mogą wykonywać następujące czynności:

a) Wykonać zabiegi ekstrakcji dla pacjentów z próchnicą lub guzami jamy ustnej

b) Przepisać leki do leczenia infekcji stomatologicznych

c) Naprawić uszkodzone zęby, usuwając próchnicę i wypełniając dziury w nich porcelaną lub tworzywami sztucznymi

d) Naprawiać, wymieniać lub konstruować implanty stomatologiczne, wykorzystując śruby ze stopu metali, które są wprowadzane do kości szczęki w celu podtrzymania sztucznych zębów

e) Wykonywać zabiegi chirurgiczne na tkankach miękkich, takich jak usuwanie łagodnych narośli z twarzy, ust lub szyi.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =