Polecamy

Jakie produkty dla niewidomych można znaleźć na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów dla osób niewidomych. Są to na przykład laski, które pomagają osobom niedowidzącym prawidłowo chodzić i omijać przeszkody. Są też lupy i audiobooki, które pomagają im zwiększyć umiejętność czytania. Najważniejszą rzeczą przy wyborze jakiegokolwiek produktu jest upewnienie się, że został on zaprojektowany specjalnie dla osób niewidomych, a nie tylko zaadaptowany z innych urządzeń, które mogą być używane również przez osoby niewidome.

Mówiące zegarki i kalkulatory

Inne produkty mówiące zegary czy kalkulatory. Są one przydatne dla wszystkich, którzy mają problemy z czytaniem lub koncentracją na małych przedmiotach. Istnieją również zegarki brajlowskie, które wyświetlają czas w alfabecie Braille’a, a nie za pomocą cyfr, dzięki czemu osoby niewidome mogą je łatwo odczytać bez konieczności liczenia każdej sekundy.

Klawiatury brajlowskie

Jeszcze innym rodzajem produktów dla osób niewidomych są klawiatury brajlowskie, które pozwalają im pisać bez konieczności patrzenia na palce podczas pisania. Są one również pomocne dla osób, które mają problemy z poruszaniem rękami z powodu artretyzmu lub urazu, ponieważ pozwalają na pisanie jedną ręką, podczas gdy drugą opierają na stole lub biurku, zamiast trzymać ją w górze podczas pisania na zwykłej klawiaturze.

Istnieją również programy, które umożliwiają korzystanie z komputera za pomocą poleceń głosowych zamiast pisania na klawiaturze lub klikania myszką.

Wymienione przykłady udogodnień dla osób niewidomych, jak i inne można znaleźć w bogatym asortymencie sklepu na stronie http://www.altix.pl/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić sobie maksymalny komfort podczas sprzątania?
Jak zapewnić sobie maksymalny komfort podczas sprzątania?
Sprzątanie powinno być jak najbardziej skuteczne, a przy tym szybkie i proste. Bez względu na to czy są to generalne […]
Fotele uszak – do jakiego wystroju wnętrza pasują?
Fotele uszak – do jakiego wystroju wnętrza pasują?
Cenione fotele Fotele uszak są bardzo wygodne i luksusowe. Można je znaleźć w każdym stylu aranżacji wnętrz. Najpopularniejsze style aranżacji […]
Jaki prezent dla ukochanej osoby?
Jaki prezent dla ukochanej osoby?
Prawdopodobnie dobrym wyborem jest bransoletka I to nie byle jaka, ale taka z kamieniami szlachetnymi, aby była jeszcze bardziej wyjątkowa. […]
Ostatnie wpisy