Polecamy

Jakie produkty dla niewidomych można znaleźć na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów dla osób niewidomych. Są to na przykład laski, które pomagają osobom niedowidzącym prawidłowo chodzić i omijać przeszkody. Są też lupy i audiobooki, które pomagają im zwiększyć umiejętność czytania. Najważniejszą rzeczą przy wyborze jakiegokolwiek produktu jest upewnienie się, że został on zaprojektowany specjalnie dla osób niewidomych, a nie tylko zaadaptowany z innych urządzeń, które mogą być używane również przez osoby niewidome.

Mówiące zegarki i kalkulatory

Inne produkty mówiące zegary czy kalkulatory. Są one przydatne dla wszystkich, którzy mają problemy z czytaniem lub koncentracją na małych przedmiotach. Istnieją również zegarki brajlowskie, które wyświetlają czas w alfabecie Braille’a, a nie za pomocą cyfr, dzięki czemu osoby niewidome mogą je łatwo odczytać bez konieczności liczenia każdej sekundy.

Klawiatury brajlowskie

Jeszcze innym rodzajem produktów dla osób niewidomych są klawiatury brajlowskie, które pozwalają im pisać bez konieczności patrzenia na palce podczas pisania. Są one również pomocne dla osób, które mają problemy z poruszaniem rękami z powodu artretyzmu lub urazu, ponieważ pozwalają na pisanie jedną ręką, podczas gdy drugą opierają na stole lub biurku, zamiast trzymać ją w górze podczas pisania na zwykłej klawiaturze.

Istnieją również programy, które umożliwiają korzystanie z komputera za pomocą poleceń głosowych zamiast pisania na klawiaturze lub klikania myszką.

Wymienione przykłady udogodnień dla osób niewidomych, jak i inne można znaleźć w bogatym asortymencie sklepu na stronie http://www.altix.pl/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie elementy zwiększają bezpieczeństwo na drogach?
Bezpieczeństwo drogowe jest zagadnieniem złożonym, z wieloma czynnikami wpływającymi na ryzyko, na jakie narażeni są użytkownicy dróg. Dobry projekt drogi […]
Dlaczego warto jeść tofu?
Dlaczego warto jeść tofu?
Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Posiłki, które spożywamy, oddziałują bowiem na ilość witamin i minerałów w organizmie, co […]
Na co wpływ mają oleje roślinne?
Na co wpływ mają oleje roślinne?
Oleje roślinne o właściwościach leczniczych na stałe zagościły w naszej diecie i z coraz większym powodzeniem wypierają leki opracowywane w […]
Ostatnie wpisy