Polecamy

Jak dbać o dłonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy mówią, że dłonie są naszą wizytówką. Jest w tym sporo prawdy, bowiem piękne i zadbane świadczą o ich właścicielu i powodują, że ludzie będą nas postrzegali w taki, a nie inny sposób. Dlatego warto o nie dbać, żeby zawsze były piękne i prezentowały się nienagannie. Jest wiele sposób, by to zrobić, poczynając od domowej higieny i stylu życia, po profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Poniżej zebraliśmy kilka praktycznych rozwiązań, które każdy może zastosować w domu.

Sprawdzone metody

Na pewno powinniśmy regularnie myć dłonie, ale wybierać do tego takie produkty, które nie będą ich nadmiernie wysuszały, czyli delikatnie natłuszczające lub wzbogacone witaminami. Dobrym pomysłem będzie również zaopatrzenie się w krem do rąk i posiadanie go zawsze przy sobie, bowiem stanowi doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i przesuszaniem. A jeśli chodzi bardziej zaawansowane zabiegi specjalistycznymi narzędziami, warto skorzystać z frezów kamiennych, którymi poprawimy sobie paznokcie i wygładzimy skórę.

Jeśli już przy specjalistycznych zabiegach jesteśmy, warto pokusić się o zrealizowanie w swoim domu prywatnego gabinetu SPA i pozwolić sobie i swoim dłoniom na chwilę relaksu. Warto co jakiś czas złuszczać skórę, albo za pomocą naturalnych preparatów, albo profesjonalnych, co pozwoli jej lepiej wchłaniać odżywcze składniki kremów. Jeśli nie widzi nam się samodzielne przygotowywanie takich specyfików, możemy skorzystać z bogatej ich oferty na stronie https://narzedziakosmetyczne.com.pl/producent/PODOPHARM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Z jakich materiałów jest wykonywana damska bielizna?
Bielizna to element garderoby, który ma bezpośredni kontakt ze skórą. W związku z tym dbamy nie tylko o to, aby […]
Rekuperacja – na czym polega i do czego służy?
Rekuperacja – na czym polega i do czego służy?
O optymalną temperaturę w domu jednorodzinnym lub innym obiekcie można zadbać na różne sposoby. Typowe instalacje grzewcze wciąż pełnią istotną […]
Urządzenie stylowej sypialni – to prostsze niż myślisz!
Urządzenie stylowej sypialni – to prostsze niż myślisz!
W sypialni większość osób spędza znaczną część swojego życia, ponieważ służy ona do snu i relaksu po całym dniu w […]
Ostatnie wpisy