Life & Style

Czym kierować się podczas kupna piżamy na lato?

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto już wcześniej poczynić odpowiednie zakupy. Według meteorologów możemy spodziewać się równie wysokich temperatur, jak w zeszłym roku. Podpowiadamy, jak wybrać idealną odzież na upalne dni oraz noce.

Letnie stylizacje na upały

Warto zdecydować się na zwiewne, lekkie ubrania, które nie będą przylegać do skóry. Dzięki temu zagwarantujemy sobie kojący przewiew. Z tego powodu najlepiej jest sięgać po sukienki, spódnice, luźne spodnie, szorty oraz koszulki. Nie bez znaczenia pozostają oczywiście ich kolory. Niekorzystnym wyborem okażą się ciemne barwy odzieży, które będą się nagrzewać i znacznie potęgować uczucie gorąca. Sięgajmy po jasne odcienie ubrań, które odbijają promieniowanie słoneczne. Nie zapominajmy także o nakryciu głowy, które jest niezwykle istotne w czasie lata. 

Ulga w nocy, czyli odpowiednia piżama

Latem większość osób ma problemy z zasypianiem z powodu bardzo wysokich temperatur. Czasami stworzenie przeciągu w pomieszczeniu jest niewystarczające. Pomocna może okazać się odpowiednia piżama, która nieco złagodzi problem i ułatwi zasypianie. Najważniejszy okaże się jednak jej materiał. Zrezygnujmy ze sztucznych tkanin, które nie pozwalają skórze oddychać i wzmagają potliwość. Warto postawić na naturalne tworzywa, takie jak len. Propozycje szortów z tego materiału znajdziemy na stronie internetowej –  https://illetto.com/pizamy/spodenki-do-spania. Są one lekkie, delikatne i przewiewne. Pozwalają skórze oddychać i są niemal niewyczuwalne na ciele. Ponadto wybierajmy krótkie piżamy, aby niepotrzebnie nie ogrzewać organizmu.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − jeden =