Life & Style

Fascynator ślubny – co to takiego?

Zapewne każda kobieta marzy o tym, by w dzień swojego ślubu wyglądać idealnie. Piękna suknia ślubna, stylowy makijaż oraz wyrafinowane dodatki to elementy, które zaprzątają uwagę niejednej przyszłej panny młodej. Ważną kwestię stanowi także dobór odpowiedniej fryzury. By była naprawdę spektakularna, warto zatroszczyć się o ozdobę włosów, która podkreśli unikalny charakter kreacji oraz nada jej szyku.

Zafascynuj się pięknem

Fascynator jest to rodzaj stroika, który upina się na czubku lub z boku głowy. Zwykle jest on wykonany z tiulu, piór lub woalki. Niekiedy zawiera również, zrobione z materiału, kwiaty lub sztuczne perły. Ten rodzaj ozdoby możemy oglądać na zdjęciach dokumentujących życie angielskich wyższych sfer, na przykład podczas dorocznych wyścigów w Ascot. Od jakiegoś czasu, fascynatory są też chętnie wykorzystywane jako element stroju ślubnego. Fascynatory ślubne coraz częściej grają rolę alternatywy wobec tradycyjnego welonu. Ich niewątpliwą zaletę stanowi oryginalność oraz możliwość wyboru spośród szerokiej oferty modeli: od tych skromnych i utrzymanych w duchu klasycznej elegancji, po ekstrawaganckie propozycje dla nietuzinkowych, odważnych pań. Kupując fascynator ślubny, dobrze jest kierować się zasadą równowagi.

Delikatna, niewielka ozdoba będzie doskonałym dopełnieniem bogatej sukni w stylu „księżniczki”. Gdy kreację cechuje prostota oraz oszczędność formy – można pozwolić sobie na więcej. Zastosowanie bardziej rozbudowanego fascynatora podkręci, w tym przypadku, ślubny „look” i nada mu szczypty wyrafinowania. Niezależnie jednak od egzemplarza, jaki ostatecznie wybierze przyszła małżonka, najważniejsze jest, by to ona czuła się w nim subtelna i czarująca, niczym królewna z bajki. Bo przecież, w tym jednym wyjątkowym dniu, nawet najbardziej praktyczna realistka staje się nią naprawdę.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =