Life & Style

Zdrowa woda – skąd ją brać?

Czy można żyć bez wody? Odpowiedź jest bardzo krótka i stanowcza: nie. Woda jest nam po prostu niezbędna do życia. Bez innych elementów takich jak pożywienie czy sen jesteśmy w stanie wytrzymać nawet kilka dni, tymczasem odwodnienie jest stanem bezpośrednio zagrażającym życiu. Uzupełnianie płynów jest zatem konieczne, jednak trzeba pamiętać, by pić wodę ze ze sprawdzonych źródeł. Jak się o tym przekonać? Skąd czerpać zdrową wodę?

Wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka i okazuje się, że jedynym rozwiązaniem wcale nie jest poszukiwanie zapomnianego źródła górskiego, gdzie nie docierają szkodliwe działania człowieka. Mowa tutaj o dystrybutorze wody do szkoły, biur, instytucji czy urzędów. Znajdująca się w nich woda posiada niezbędne badania i zatwierdzenie do spożycia. Jak jeszcze pozyskać ten płyn?

Życiodajne źródło

Z bezbutlowymi dystrybutorami do wody pozyskanie dobrej jakości może być najprostsze, jednak nie jest to jedyny pomysł. Okazuje się, że źródłem zdrowej wody może być nawet nasz własny kran. Jeśli posiada odpowiednie badania, zatwierdzone przez instytucję do tego uprawnioną, to bez żadnych obaw można ją spożywać. Niestety nie jest to możliwe w każdym mieście czy wsi, a wszystko zależy od ujęcia wody oraz jej pobierania. Ostatnim pomysłem jest czerpanie wprost z natury, czyli poszukiwanie naturalnych ujęć wody. Znajdują się najczęściej przy lasach, zlokalizowanych w pobliżu strumieni i rzek. Często posiadają wartościowe minerały i mikroelementy.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 2 =