Life & Style

Czy warto inwestować w nowoczesne zabawki dla dzieci?

W ostatnich latach panują dwa skrajne trendy, jeśli chodzi o wybór zabawek dla najmłodszych. Część rodziców preferuje metodologię wychowania opartą na teorii Montessori. Polega ona na wykorzystywaniu bardzo prostych przedmiotów, elementów drewnianych i rzeczy całkowicie naturalnych. Stosowanie tej metody rozwija wyobraźnię i uczy logicznego myślenia. Drugi nurt to kupowanie pociechom najnowszych gadżetów, włącznie z akcesoriami elektronicznymi.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest natomiast połączenie obu podejść do wychowywania dzieci. W życiu maluchów niezbędne są zarówno proste rozrywki wpływające na fantazję, jak i nowoczesne zabawki, które wprowadzą je w obecną rzeczywistość.

Zalety nowoczesnych zabawek

Nie możemy z góry zakładać, że wszystkie zabawki, które aktualnie pojawiają się w sklepach, źle wpłyną na rozwój naszych dzieci. Tablety dla maluchów, czy też elektryczne samochodziki mają swoje plusy. Dzięki pojazdom na akumulator dla dzieci możemy zachęcić najmłodszych członków naszej rodziny do dłuższego pobytu na świeżym powietrzu. Dwuślad sterowany przez rodzica zapewni kontrolę nad prędkością, torem jazdy oraz pozwoli na wyeliminowanie wózka dziecięcego. Laptop imitujący tradycyjny komputer przyzwyczai maluszka do używania tego typu urządzeń, a przy okazji umożliwi zapoznanie się z podstawami programowania. Nawet konsole do gier mają swoje zalety. Dokupując do nich specjalne czujniki ruchu, zmobilizujemy dzieci do aktywności np. podczas wirtualnej gry w tenisa, albo przygodowej przeprawy przez rzekę wymagającej podskoków przed ekranem telewizora.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =