Polecamy
Jak wybrać odpowiednie rolety do swojego wnętrza?
Dom

Jak wybrać odpowiednie rolety do swojego wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, to są szanse, że twoje okna nie będą bardzo duże. W rzeczywistości, jeśli mieszkasz w studio lub apartamencie z jedną sypialnią, okna mogą być jedynym źródłem naturalnego światła dla całego pokoju. To może sprawić, że trudno będzie znaleźć ozdoby okienne, które sprawią, że Twoja przestrzeń poczuje się przytulnie i miło.

Rolety

Podczas gdy rolety są doskonałe do blokowania światła, mogą również sprawić, że mała przestrzeń będzie wyglądać na jeszcze mniejszą. Istnieją jednak sposoby na ich efektywne wykorzystanie, tak aby nie przytłaczały pomieszczenia i nie sprawiały wrażenia większego niż jest w rzeczywistości. Oto kilka wskazówek:

  • Zachowaj prostotę. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele okien, które są mniej więcej tej samej wielkości, spróbuj zastosować jeden rodzaj rolety we wszystkich oknach. Najłatwiej to zrobić wybierając neutralny kolor, taki jak biały lub kremowy, który pozwoli im wtopić się w tło, aby nie wyróżniały się zbytnio od innych elementów w pokoju, takich jak meble czy elementy wystroju.
  • Dopasuj swoje osłony okienne do swoich zasłon. Jeżeli masz zasłony na swoich oknach, upewnij się, że wybierasz zasłony okienne, które są tego samego koloru co twoje zasłony. Jeśli masz różnokolorowe zasłony, spróbuj użyć rolet w podobnym kolorze, ale z inną teksturą lub wzorem na tkaninie. Na przykład, jeśli twoje jasnoniebieskie zasłony mają małe białe kropki na nich, to możesz użyć zasłon okiennych wykonanych z aksamitu z kwiatowym wzorem nadrukowanym na nich.
  • Wybierz odpowiedni rozmiar. Jeśli masz małe okna, spróbuj użyć mniejszych osłon okiennych. Mała roleta lub mini roleta może pomóc sprawić, że pokój będzie wyglądał na większy, zajmując mniej miejsca przed oknem. Jeśli twoje okna są duże i szerokie, użyj większych rolet lub zasłon, aby wypełnić przestrzeń. Na stronie https://roletycross.pl/realizacje/oferta-rolety-screen/ znajdziesz wszystkie rozmiary.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Haftowane serwetki na stół – czy to dobry wybór?
Najważniejszą rzeczą w wyborze bielizny stołowej jest styl. Jeśli szukasz sposobu, aby nadać swojemu stołowi imprezowemu bardziej spersonalizowany wygląd, haftowane […]
Dlaczego lepiej pić kawę nierozpuszczalną?
Dlaczego lepiej pić kawę nierozpuszczalną?
Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez aromatycznego, pobudzającego napoju jakim jest kawa, to warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. […]
Jak kupić perfumy, aby za nie nie przepłacić?
Jak kupić perfumy, aby za nie nie przepłacić?
Nasz zapach, oprócz tego jak wyglądamy, stanowi niezwykle istotną część naszego wizerunku. Często jednak, by pachnieć naprawdę ładnie, znacznie uszczuplimy […]
Ostatnie wpisy