Dom

Lista niezbędnych akcesoriów do nowej kuchni

Wyposażenie nowej kuchni wiąże się ze sporym nakładem pracy i przede wszystkim stworzeniem listy najpotrzebniejszych rzeczy. Wszystko po to, aby przygotowywanie posiłków było komfortowe i przyjemne. Nie wszystkie akcesoria trzeba kupować od razu – można dokupować je sukcesywnie wraz z zapotrzebowaniem. Są też jednak takie, bez których bardzo trudno o normalne funkcjonowanie. W jakie przybory kuchenne należy wyposażyć na początku kuchnię?

Szpatułki i łopatki

Na ogół czym więcej – tym lepiej. Dlatego też warto skorzystać z pakietów różnego rodzaju szpatułek o różnej wielkości i przy tym – różnej funkcjonalności. Wspomogą przyrządzanie potraw na każdym etapie. Dodatkowo – powieszone na relingu kuchennym, będą stanowiły podręczną ozdobę.

Podkładki pod gorące naczynia

W nowej kuchni z pewnością znajdują się nowe meble. Aby uniknąć ich zniszczenia, warto zadbać o ich powierzchnię. Gorące naczynia ściągnięte prosto z kuchenki mogą uszkodzić blaty, dlatego też w każdej kuchni niezastąpione są podkładki ochronne. Są one najczęściej wykonane z tworzywa silikonowego, korka lub metalu. Warto posiadać kilka takich podkładek o różnych wielkościach, aby móc bezpiecznie i wygodnie odstawiać garnki czy patelnie.

Słoiki i pojemniki

Te akcesoria, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się nie być koniecznością – w praktyce okazują się niezwykle przydatne. Pozwalają przede wszystkim na utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki nim można oddzielić żywność czy przyprawy, a następnie szczelnie zamknąć, co w efekcie wydłuża także ich świeżość i przydatność do spożycia. Dodatkowym atutem jest fakt, że świetnie zdają rolę jako element dekoracyjny.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + pięć =