Dom

Lista niezbędnych akcesoriów do nowej kuchni

Wyposażenie nowej kuchni wiąże się ze sporym nakładem pracy i przede wszystkim stworzeniem listy najpotrzebniejszych rzeczy. Wszystko po to, aby przygotowywanie posiłków było komfortowe i przyjemne. Nie wszystkie akcesoria trzeba kupować od razu – można dokupować je sukcesywnie wraz z zapotrzebowaniem. Są też jednak takie, bez których bardzo trudno o normalne funkcjonowanie. W jakie przybory kuchenne należy wyposażyć na początku kuchnię?

Szpatułki i łopatki

Na ogół czym więcej – tym lepiej. Dlatego też warto skorzystać z pakietów różnego rodzaju szpatułek o różnej wielkości i przy tym – różnej funkcjonalności. Wspomogą przyrządzanie potraw na każdym etapie. Dodatkowo – powieszone na relingu kuchennym, będą stanowiły podręczną ozdobę.

Podkładki pod gorące naczynia

W nowej kuchni z pewnością znajdują się nowe meble. Aby uniknąć ich zniszczenia, warto zadbać o ich powierzchnię. Gorące naczynia ściągnięte prosto z kuchenki mogą uszkodzić blaty, dlatego też w każdej kuchni niezastąpione są podkładki ochronne. Są one najczęściej wykonane z tworzywa silikonowego, korka lub metalu. Warto posiadać kilka takich podkładek o różnych wielkościach, aby móc bezpiecznie i wygodnie odstawiać garnki czy patelnie.

Słoiki i pojemniki

Te akcesoria, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się nie być koniecznością – w praktyce okazują się niezwykle przydatne. Pozwalają przede wszystkim na utrzymanie porządku w kuchni. Dzięki nim można oddzielić żywność czy przyprawy, a następnie szczelnie zamknąć, co w efekcie wydłuża także ich świeżość i przydatność do spożycia. Dodatkowym atutem jest fakt, że świetnie zdają rolę jako element dekoracyjny.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + osiemnaście =