Zdrowe ciało

Stomatolog – niezbędne wyposażenie jakie potrzebne jest mu do pracy

Aby praca stomatologa przebiegała sprawnie, jego gabinet powinien być wyposażony w akcesoria oraz sprzęt wysokiej jakości. Musi on przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo i komfort nie tylko lekarzowi, lecz przede wszystkim pacjentom. Jakie zatem niezbędne wyposażenie powinno znaleźć się w każdym gabinecie stomatologicznym? Odpowiedź będzie można znaleźć w poniższym artykule.

Jakie wyposażenie do gabinetu stomatologicznego?

Podstawowy element wyposażenia, jaki musi znaleźć się gabinecie stomatologa to unit stomatologiczny. Składa się on z: fotela stomatologicznego, stolika lekarza oraz asysty, lampy zabiegowej, sterownika nożnego, bloku spluwaczki. W jego skład wchodzi także konsola lekarza, która zawiera: mikrosilnik, turbinę i dmuchawkę wodno-powietrzną. Podczas wyboru unitu warto kierować się głównie funkcjonalnością konsolety.

Kolejnymi istotnymi elementami, bez których praca dentysty jest niemożliwa, są narzędzia. Tutaj z pewnością przyda się lusterko dentystyczne z uchwytem, pęseta stomatologiczna oraz zgłębnik dentystyczny twardy, a także szczypczyki. Do wypełniania ubytków i opracowywania wypełnień doskonale sprawdzą się różnego rodzaju upychadła i nakładacze stomatologiczne. Z kolei przy odbudowywaniu zębów niezbędna jest wiertarka turbinowa, a także wiertła, które wchodzą w skład unitu. Czasem jednak podczas wykonywania niektórych zabiegów wiertła dentystyczne mogą okazać się niewystarczające. Z tego też powodu warto zaopatrzyć się we frezy dentystyczne. Z tego względu można znaleźć i zakupić m.in. frezy diamentowe czy też z węglika spiekanego.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 17 =