Zdrowe ciało

Jak pozbyć się kurzych łapek?

W pewnym wieku wokół oczu każdego człowieka pojawiają się specyficzne zmarszczki, które negatywnie wpływają na wygląd całej twarzy i odbierają pewność siebie. Określa się je mianem kurzych łapek. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na zlikwidowanie lub zminimalizowanie tych nieestetycznych zmian. Najlepsze efekty przynosi zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę botox, czyli toksyny botulinowej. Jeśli interesuje nas właśnie botox Szczecin to miasto, w którym działa co najmniej kilka gabinetów medycyny estetycznej oferujących taką usługę. 

Metody typowo domowe często zawodzą

Zmarszczki powstają wokół oczu szybciej niż w innych miejscach na twarzy, ponieważ skóra jest tutaj wyjątkowo cienka, a na dodatek delikatna. W celu ich zlikwidowania można stosować kilka metod. Pierwsza z nich polega na nakładaniu na oczy specjalnych maseczek i kompresów na bazie marchwi, miodu i czarnej herbaty. Zaleca się też smarowanie skóry olejkiem oliwkowym i arganowym, a także dbanie o odpowiednią dietę oraz regularne nawadnianie organizmu. Ponadto warto wykorzystywać w codziennej pielęgnacji kremy i żele przeciwzmarszczkowe z retinolem w składzie. Przyspieszają one proces łuszczenia się naskórka i pobudzają wytwarzanie kolagenu oraz elastyny.

Wymienione sposoby często okazują się jednak mało skuteczne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest poddanie się konkretnemu zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej. Do wyboru mamy m.in. zastrzyki z botoxu albo kwasu hialuronowego, resurfacing z użyciem lasera frakcyjnego, chirurgiczną korektę powiek (tzw. blefaroplastyka) i osocze bogatopłytkowe. Jeśli np. interesuje nas korekta powiek górnych Szczecin to miasto, w którym taki zabieg jest wykonywany w kilku miejscach. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − pięć =