Zdrowe ciało

Wykorzystanie drabinek w treningu kalistenicznym

Kalistenika jest coraz popularniejsza w środowisku sportowym. Pozwala zbudować masę mięśniową bez użycia hantli lub sztangi. Taki trening najlepiej przeprowadza się przy użyciu drabinek gimnastycznych, który wpływa na rozwój mięśni różnych partii ciała. Taka forma aktywności chwalona jest ze względu na pozytywny wpływ na zdrowie, np. układ krwionośny. Należy jednak zwrócić uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń – nieodpowiednia może doprowadzić do braku efektów lub kontuzji.

Jak zbudować mięśnie, używając masę własnego ciała?

Przykładowe ćwiczenia z drabinkami to m.in. brzuszki na poręczach, podciąganie na drążku, pompki na poręczach, przysiady. Dzięki nim możliwy jest efektywny, ciekawy i zróżnicowany trening, który stymuluje wszystkie mięśnie oraz wpływa na kręgosłup. Taki sprzęt można kupić w specjalistycznych sklepach sportowych np.: https://drabinki-gimnastyczne.com.pl.
Kalistenikę można uprawiać wszędzie, jest również wykorzystywana podczas lekcji wychowania fizycznego. Wykonywane ćwiczenia przy użyciu drabinek gimnastycznych nie tylko korzystnie wpływają rozwój siły i budowanie mięśni, ale też na zwinność oraz wytrzymałość.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 1 =