Zdrowe ciało

Jak zaradzić koślawieniu stóp i płaskostopiu u dziecka?

Problem z płaskostopiem i koślawością u dziecka to obecnie jeden z największych i najczęstszych trosk rodziców. Maluchy coraz częściej zmagają się z problemami dotyczącymi dolnych kończyn, a rodzice starają się robić wszystko, by jak najszybciej zapobiec rozwojowi deformacji. Trzeba wtedy stanąć przed istotnym wyborem – co i w jaki sposób przyczyni się najlepiej do wyleczenia dziecka, a dodatkowo nie będzie mu przeszkadzać?

Buciki ortopedyczne – rozwiązanie doskonałe

Tego rodzaju obuwia na rynku jest mnóstwo, więc jak wybrać ten najlepszy, najskuteczniejszy model? Przede wszystkim ciekawą alternatywą mogą być buty do masażu. Obuwie przeznaczone do akupresury nie tylko relaksuje stopę i całe nasze ciało, ale także ma wpływ zdrowotny na stopy. Dzięki wyprofilowanym punktom stopa przybiera najbardziej prawidłowe ułożenie.

Jeśli mowa o typowym obuwiu do użytku codziennego, warto postawić na takie buty, które będą leczyć schorzenie, jednocześnie nie przeszkadzając w codziennych czynnościach i nie denerwując malucha. Tutaj doskonale sprawdzą się buty profilaktyczne w stylu kapci – idealne do chodzenia po domu czy w przedszkolu. Wyprofilowana podeszwa takiego obuwia doskonale zapobiega koślawieniu stóp. Dużym atutem jest przede wszystkim niska, wygodna podeszwa, która nie będzie rozpraszała dziecka w ciągu dnia.

Maluch nawet nie poczuje, że ma na nogach coś, co odbiega od zwykłych, najprostszych bucików, które nosi na co dzień: https://zdrowebuciki.pl/pl/p/-Dawid-Obcas-Thomasa-Sandaly-buty-profilaktyczne-korekcyjne-ortopedyczne-1041-1042-1043-GJ/618

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 17 =