Zdrowe ciało

Jak leczyć mięśnie po urazie?

Mięśnie to jeden z elementów składających się na cały narząd ruchu. Wszystkie jego części są ściśle ze sobą powiązane. Uraz mięśni to bolesna dolegliwość, która często spotyka osoby uprawiające różnego rodzaju aktywność fizyczną. 

Jak objawia się uszkodzenie mięśni?

Najczęstszą przyczyną urazów mięśni jest przetrenowanie, nieprawidłowe ich rozciągnięcie i nieprzygotowanie do wysiłku fizycznego. W wyniku nagłych ruchów mogą one ulec stłuczeniu, naciągnięciu lub w najgorszym przypadku rozerwaniem. Najczęściej urazy te objawiają się punktowym i ostrym bólem. Często także ogranicza się zakres ruchu i pojawiają siniaki oraz obrzęki. W momencie wystąpienia niepokojących objawów, które mogą sugerować, że mięśnie uległy uszkodzeniu konieczna jest konsultacja z lekarzem, który określi stopień i urazu i zasugeruje skuteczne metody leczenia. Najczęściej pacjent musi zostać poddany fizykoterapii, która wykorzystuje działanie naturalnych czynników fizycznych, takich jak woda czy światło do naprawy uszkodzonych mięśni.

Coraz więcej pacjentów decyduje się na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest Terapia Orthokine. Wykorzystuje ona naturalne, własne zdolności organizmu do regeneracji. Pacjentowi podaje się osocze bogatopłytkowe uzyskane z jego własnej krwi. Dzięki temu do organizmu nie wprowadza się żadnych obcych substancji. Metoda ta skutecznie usuwa stany zapalne oraz ból. Pomaga przywrócić pełną sprawność mięśniom i daje możliwość szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Jest to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób leczenia.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 5 =