Wypoczynek i hobby

Miejsca na udany weekendowy wypoczynek

Podróżowanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie przyjemnie wolnego czasu. Pozwala nam ono na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości i separację od problemów. Podróżując, mamy również okazję nabywać nowe doświadczenia, zawierać nowe znajomości, a wspominane po latach wyjazdy zawsze wprawiają nas w stan przyjemnej tęsknoty za przeszłymi wydarzeniami.

Obecnie, żeby zorganizować doskonały wyjazd nie potrzebujemy ani wysokiego budżetu, ani dłuższego urlopu w pracy. Bardzo często na naładowanie naszych baterii wystarczy już weekendowy wypad do jednego z majestatycznie położonych zakątków Polski.

Ślesin- idealne miejsce na krótki wyjazd

Jednym z ciekawszych, choć niezbyt popularnym miejscem na odpoczynek jest Ślesin. To położone w odległości 10 km od Konina miasteczko oraz jego okolice, oferują nam wiele interesujących atrakcji. Przede wszystkim znajdziemy tam doskonale zagospodarowaną plażę miejską. Spojrzenie na nią z rozprzestrzeniającego się w pobliżu mostu sprawia wrażenie jakbyśmy znajdowali się w śródziemnomorskim klimacie. Wspominając o atrakcjach w Ślesinie, nie można pominąć również urokliwie wyglądającego rynku miasta.

Wrażenie na turystach zrobi również wzniesiony w 1812 roku na cześć Napoleona Łuk Triumfalny. Jednak poza atrakcjami nie mniej ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca na weekendowy wypad jest zakwaterowanie. W przypadku Ślesina doskonałym wyborem będą domki letniskowe nad jeziorem. Ceny kilkudniowego wynajmu nie są wysokie i wpasują się w możliwości nawet najbardziej budżetowych podróżników.

Domki w Ślesinie położone są w niewielkiej odległości od centrum miasta i jednocześnie bardzo blisko plaży. Dzięki swojemu położeniu są one doskonałym miejscem na wieczornego grilla i zabawę do białego rana.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedem =