Wypoczynek i hobby

Zajęcia z programowania – czego uczą?

Czym jest programowanie?

Programowanie to umiejętność niezbędna dla wszystkich użytkowników komputerów. Stało się ono nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Od prostego zadania wpisania hasła do skomplikowanego zadania napisania programu, programowanie odgrywa kluczową rolę w naszym postępie technologicznym.

Zajęcia z programowania są oferowane na wielu uniwersytetach, w szkołach wyższych i ośrodkach społecznych na całym świecie. Mogą one nauczyć Cię, jak tworzyć aplikacje na różne platformy, takie jak Android i iOS. Podczas gdy niektóre programy skupiają się na nauce kodowania w konkretnych językach, takich jak C++ i Java, inne nauczą Cię projektowania i tworzenia stron internetowych od podstaw.

Języki programowania są trochę jak języki ludzkie: wszystkie mają swoje własne słownictwo i gramatykę, ale wszystkie są zbudowane wokół tych samych koncepcji. Jeśli więc dobrze znasz jeden język (np. angielski), łatwiej jest Ci zrozumieć inne języki (np. hiszpański).

Zajęcia i kursy

Większość zajęć z programowania uczy jednego lub kilku konkretnych języków, takich jak Java czy JavaScript. Ma to sens, ponieważ większość ofert pracy wymaga od programistów znajomości tych konkretnych języków.

Ale są też języki programowania ogólnego przeznaczenia, takie jak C++ czy Python, które istnieją od dziesięcioleci. Są one zaprojektowane tak, aby były elastyczne i łatwe do czytania i pisania dla ludzi – co oznacza, że są dość trudne dla maszyn! Wielu nowych programistów zaczyna od używania tych języków ogólnego przeznaczenia, a następnie uczy się bardziej wyspecjalizowanych, takich jak Java czy C#. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę, to kurs programowania Python jest dla Ciebie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =