Wypoczynek i hobby

Czy opanowanie windsurfingu jest trudne?

W Polsce wciąż przybywa fanów różnych sportów wodnych, a szczególnie windsurfingu. Wpływa na to zwiększona liczba wydzielonych miejsc do pływania, dostępność kursów czy tańszy sprzęt. W jakich warunkach można uprawiać windsurfing i czy jego opanowanie jest trudne? Czy warto zapisać się na kurs?

Początki z windsurfingiem 

Windsurfing nie jest niestety sportem, który można uprawiać w każdych warunkach wodnych. Bardzo ważne jest falowanie i dostęp do wielu dni wietrznych. Bez tego ciężko się odpowiednio rozpędzić i uzyskać radość z pływania. Ważna jest też wielkość zbiornika wodnego, głębokość wody oraz małe zatłoczenie ludzi. Windsurfing powinien wiązać się z poczuciem przestrzeni, a nie wiecznym omijaniem przeszkód oraz innych pływających. Trzeba zapewnić sobie podstawowy sprzęt, o który trzeba regularnie dbać. Zestaw do windsurfingu wymaga dostosowania pianek, odpowiedniego transportu nad wodę, a przede wszystkim umiejętności. Wymagane jest stosowanie kapoka, który przydaje się w sytuacjach niebezpiecznych. 

Czy warto zapisać się na kurs? 

Windsurfing tylko pozornie wygląda na łatwy sport. Należy w nim uważać na mielizny, planować swoją trasę czy odpowiednio ustawiać żagiel. Wymaga to więcej praktyki niż się może wydawać. W tym celu warto zapisać się na specjalny kurs, przykładowo na https://www.easy-surfcenter.pl/kursy-windsurfingu. Często trwają one zaledwie kilka godzin, a pozwoli to w pełni opanować podstawy pływania. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Kursy to przede wszystkim bezpieczeństwo i oszczędność czasu, bo opanowanie wszystkiego samemu może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =