Wypoczynek i hobby

Jak nauczyć się rysować postaci w stylu japońskim?

Odkąd w Polsce pojawiły się pierwsze mangi i anime, popularność japońskich komiksów i animacji stale rośnie. Bardzo wiele osób w różnym wieku zafascynowania jest nie tylko ich oglądaniem i czytaniem, ale też procesem powstawania, a nawet tworzeniem. Jednak rysowanie mangi znacząco różni się od rysunku realistycznego czy komiksowego w stylu amerykańskim. Jak się zabrać do nauki, aby szybko zobaczyć postępy i móc tworzyć wspaniałe rysunki?

Inspiruj się swoimi mistrzami

Wielu ludzi naukę rysunku w stylu mangowym rozpoczyna od przerysowywania postaci stworzonych przez znanych i cenionych twórców. Nie ma w tej praktyce nic złego, jednak trzeba mieć na uwadze, że bierne i bezmyślne kopiowanie nie doprowadzi nas daleko. Warto jednak analizować rysunki – proporcje postaci i obiektów, perspektywę, kąt padania światła, cieniowanie itd. Na samym początku można skupić się na tworzeniu rysunków z samych brył, a gdy będą przypominać zarys sylwetki człowieka, dodawać coraz więcej szczegółów.

Aby nauczyć się rysować, należy przede wszystkim dużo ćwiczyć. Dobrym pomysłem jest zakup ładnego, poręcznego szkicownika i tworzenia prostych obrazków. Warto pamiętać, że o wiele łatwiej jest wygospodarować po kilka minut w ciągu dnia, niż rysować przez pół godziny wieczorem po pracy czy zajęciach w szkole. Tych, którzy chcą być pod opieką mentora, mogą zainteresować kursy takie jak np. https://akademiarysunku.pl/zajecia/manga-kurs-online. Pod okiem profesjonalisty postępy robi się o wiele szybciej, a do tego błędy są na bieżąco korygowane.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 5 =