Biznes i usługi

Czym są europalety?

Europalety to standardowe palety używane w całej Europie, często nazywane są euroskrzynkami. Wykonane są z drewna lub tworzywa sztucznego i posiadają 3-kierunkowy hak do wózka widłowego, który jest umieszczony w środku palety. Europalety są zaprojektowane tak, aby można je było łatwo układać w stosy i obsługiwać za pomocą wózków widłowych, co czyni je idealnymi do przechowywania i transportu towarów o dużej objętości. Standardowe wymiary europalety sprawiają, że jest ona kompatybilna z istniejącymi urządzeniami do obsługi palet.

Jakie mają wymiary?

Standardowe wymiary europalet to 1200×1000 mm i 700×1000 mm (szerokość x głębokość). Pierwszy z nich jest powszechny w Niemczech, natomiast drugi we Francji i krajach Beneluxu.

Czym różnią się od amerykańskich palet?

Europalety są produkowane zgodnie z normami Unii Europejskiej, co oznacza, że istnieją pewne różnice między nimi a paletami amerykańskimi. Na przykład, europalety mają większą nośność niż palety amerykańskie (do 1000 lbs.), ponieważ mają bardziej wytrzymałą konstrukcję. Również wymiary europalety różnią się nieco od wymiarów palety amerykańskiej: długość wynosi zazwyczaj 48 cali, ale może wynosić od 48″ do 52″ w zależności od tego, gdzie została zbudowana i do jakiego rodzaju produktu jest używana. Europaleta jest popularnym wyborem do transportu towarów w całej Europie, ponieważ jest łatwa w obsłudze, przechowywaniu i układaniu. Takie palety przemysłowe gwarantują efektywne i bezpieczne transportowanie towarów.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =