Polecamy

Jak zacząć grać w tenisa? Poradnik dla początkujących

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tenis jest sportem, który może być uprawiany przez ludzi w każdym wieku i jest to świetny sposób na utrzymanie aktywności. Ale jak zacząć? Jeśli jesteś nowy w tym sporcie, to gra w tenisa z doświadczonym graczem może być onieśmielająca. Oto kilka wskazówek dla początkujących, którzy chcą wejść do gry:

  • Znajdź partnera. Tenis to sport indywidualny, ale o wiele łatwiej jest się go nauczyć, gdy ma się kogoś innego do ćwiczeń. Jeśli to możliwe, znajdź kogoś, kogo poziom umiejętności odpowiada Twojemu, abyście oboje mogli skorzystać z wzajemnego doświadczenia.
  • Znajdź kort. Aby grać w tenisa nie trzeba mieć dostępu do pełnowymiarowego kortu ani profesjonalnego sprzętu. Można grać na publicznych kortach w parkach lub na mniejszych kortach w klubach i szkołach w całym kraju. Jeśli w pobliżu nie ma żadnego kortu, rozważ wynajęcie miejsca w lokalnej siłowni lub domu kultury na lekcje i sesje treningowe.
  • Ćwicz najpierw serwowanie. Serwowanie jest jednym z najważniejszych aspektów tenisa, ponieważ ustawia przeciwnika do strzałów w dalszej części punktu i daje przewagę, jeśli przeciwnik nie trafi lub odda słabo. Ćwicz serwy, aż będziesz w stanie konsekwentnie uderzać je na tyle mocno, że wylądują poza linią bazową – to sprawi, że będziesz w stanie wykonywać je z łatwością.

Odpowiednia odzież

Noś odpowiednią odzież, która jest wygodna i oddychająca. Zalecane są buty tenisowe, ale możesz nosić trampki, jeśli wolisz. Należy również nosić kapelusz, aby chronić głowę i twarz przed słońcem. Jeśli grasz w gorącej pogodzie, noś lekkie ubrania, które utrzymają Cię w chłodzie. Ciężkie spodnie lub długie rękawy mogą sprawić, że będziesz się pocić bardziej niż to konieczne. Na stronie https://raspberryrepublic.pl/produkt/spodniczka-tenisowa-rajskie-prosiaczki/ możesz kupić spódniczkę tenisową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak często należy wymieniać płyny w aucie?
Jak często należy wymieniać płyny w aucie?
W eksploatacji każdego samochodu osobowego wyjątkowo istotną rolę odgrywają różnego rodzaju płyny, w tym zwłaszcza silnikowy i chłodniczy. Przede wszystkim […]
Projekt prywatnego basenu – od czego zacząć?
Projekt prywatnego basenu – od czego zacząć?
Nowoczesne technologie basenowe sprawiają, że nawet w naszej szerokości geograficznej charakteryzującej się raczej niepewną pogodą, możemy pozwolić sobie na prywatne […]
Co sprawdzić w aucie podczas przeglądu
Co sprawdzić w aucie podczas przeglądu
Sprawność naszego samochodu wpływa nie tylko na komfort naszej jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Ze względu na to nasze […]
Ostatnie wpisy