Technologia

Stłuczka w wynajętym samochodzie – co dalej?

Czasami wynajem auta jest rzeczą niezbędną i przynoszącą nam sporo wygody oraz mobilności – w przypadku, gdy nie posiadamy dostępu do swojego auta. Jednak wielu klientów wypożyczalni samochodów nie zdaje sobie sprawy, jak powinni się zachować w trakcie wypadku czy stłuczki. Co powinno się w takim przypadku zrobić i jak postępować?

Sama kolizja nie zawsze świadczy o naszych umiejętnościach poruszania się pojazdem lub ich braku. Zdarza się i najbardziej doświadczonym kierowcom, wystarczy chwila nieuwagi lub błąd innego uczestnika ruchu drogowego i stłuczka gotowa. W odpowiedzi na takie sytuacje, większość wypożyczalni aut zabezpiecza swoje auta jak i klientów zakupując odpowiednie polisy ubezpieczeniowe OC i AC. Zapewnia to podstawową ochronę aut, w momencie kolizji lub zdarzeń losowych na jezdni. Będąc uczestnikiem wypadku kierowca takiego auta powinien natychmiast powiadomić policję oraz skontaktować się telefonicznie z wypożyczalnią, w której doszło do wypożyczenia auta. Jeżeli dojdzie do złamania prawa przez kierującego – na przykład jazda pod wpływem alkoholu lub z niedozwoloną prędkością – to najemca jest w całości zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy auta czy pokrycia odszkodowania.

Niezmiernie ważną informacją jest możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia – w większości wypożyczalni – które zawiera w sobie likwidację wkładu własnego w przypadku dokonania szkody. Jest to dobrym wyborem, zwłaszcza gdy z ofert wypożyczalni samochodów korzystamy często, sam koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki i wynosi około 50 złotych.

Artykuł napisany we współpracy z Rentis – wynajem aut Kraków.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 6 =