Polecamy

Stłuczka w wynajętym samochodzie – co dalej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami wynajem auta jest rzeczą niezbędną i przynoszącą nam sporo wygody oraz mobilności – w przypadku, gdy nie posiadamy dostępu do swojego auta. Jednak wielu klientów wypożyczalni samochodów nie zdaje sobie sprawy, jak powinni się zachować w trakcie wypadku czy stłuczki. Co powinno się w takim przypadku zrobić i jak postępować?

Sama kolizja nie zawsze świadczy o naszych umiejętnościach poruszania się pojazdem lub ich braku. Zdarza się i najbardziej doświadczonym kierowcom, wystarczy chwila nieuwagi lub błąd innego uczestnika ruchu drogowego i stłuczka gotowa. W odpowiedzi na takie sytuacje, większość wypożyczalni aut zabezpiecza swoje auta jak i klientów zakupując odpowiednie polisy ubezpieczeniowe OC i AC. Zapewnia to podstawową ochronę aut, w momencie kolizji lub zdarzeń losowych na jezdni. Będąc uczestnikiem wypadku kierowca takiego auta powinien natychmiast powiadomić policję oraz skontaktować się telefonicznie z wypożyczalnią, w której doszło do wypożyczenia auta. Jeżeli dojdzie do złamania prawa przez kierującego – na przykład jazda pod wpływem alkoholu lub z niedozwoloną prędkością – to najemca jest w całości zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy auta czy pokrycia odszkodowania.

Niezmiernie ważną informacją jest możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia – w większości wypożyczalni – które zawiera w sobie likwidację wkładu własnego w przypadku dokonania szkody. Jest to dobrym wyborem, zwłaszcza gdy z ofert wypożyczalni samochodów korzystamy często, sam koszt takiego ubezpieczenia jest niewielki i wynosi około 50 złotych.

Artykuł napisany we współpracy z Rentis – wynajem aut Kraków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Plan ewakuacyjny budynku – co musisz koniecznie wiedzieć?
Plan ewakuacyjny budynku – co musisz koniecznie wiedzieć?
Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co robić w przypadku zagrożenia. W przypadku ewakuacji z budynku lub innej konstrukcji decyzja, którą […]
Na podstawie jakich kwestii powinien polegać wybór oświetlenia do mieszkania?
Na podstawie jakich kwestii powinien polegać wybór oświetlenia do mieszkania?
Oświetlenie do mieszkania to bardzo ważny element procesu projektowania, który powinien być oparty na tym, jakie kwestie chcesz rozwiązać. Wielkość […]
Na jakie parametry i właściwości należy zwrócić uwagę przy wyborze firany?
Na jakie parametry i właściwości należy zwrócić uwagę przy wyborze firany?
Wybór firan do mieszkania lub domu ma duże znaczenie. Stanowią one w końcu główny dodatek do okna i w dużym […]
Ostatnie wpisy