Polecamy
Dom

Ochrona domu przed włamaniem – Musisz znać te zasady!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet jeśli mieszkasz w bezpiecznej okolicy, ważne jest, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą. W ten sposób – jeśli mimo wszystko Twój dom stanie się celem włamywaczy – nie stracisz pieniędzy ani nie narazisz się na utratę zdrowia.

Alarm

Istnieje kilka rodzajów alarmów, które można zainstalować wokół domu. Najbardziej podstawowe z nich składają się z klaksonu lub dzwonka, który rozbrzmiewa, gdy ktoś otwiera drzwi lub okno. Można również zaopatrzyć się w bardziej zaawansowane systemy, które wykorzystują czujniki do wykrywania manipulacji i automatycznie wzywają policję. Alarm kupisz na stronie: http://www.alarm.biz.pl/.

Oświetlenie

Powinieneś również rozważyć dodanie więcej oświetlenia do swojego domu. Możesz to zrobić instalując czujniki ruchu w kluczowych miejscach, takich jak podjazd i drzwi wejściowe. Powinieneś również upewnić się, że wszystkie twoje światła są ustawione na timerach, tak aby włączały i wyłączały się automatycznie w nocy. Manipulacja oświetleniem może odstraszyć włamywaczy, ponieważ będą myśleć, że cały czas ktoś kręci się po domu.

Solidny zamek

Drugą ważną rzeczą jest zaopatrzenie się w dobry zamek. Upewnij się, że zamki w Twoich drzwiach są wykonane ze stali, ponieważ utrudni to komuś włamanie się siłą. Możesz również rozważyć nabycie metalowej zasuwki do drzwi, jeśli chcesz mieć dodatkowe zabezpieczenie.

Zamykaj okna przed wyjściem

Trzecią ważną rzeczą jest zamknięcie wszystkich okien przed wyjściem. Jeśli masz przesuwne drzwi szklane, upewnij się, że są one również zamknięte. Może to brzmieć jak coś oczywistego, ale wiele osób zapomina o tym kroku, gdy wyjeżdżają za miasto i wracają do domu, by stwierdzić, że ich kosztowności zniknęły.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to jest cynkowanie śrub?
Co to jest cynkowanie śrub?
Odpowiednie zabezpieczenie śrub decyduje zarówno o trwałości i skuteczności połączeń złącznych, a także o bezpieczeństwie pracy podczas wykorzystywania takich połączeń […]
Dozownik do leków – czy jest potrzebny w każdym domu?
Dozownik do leków – czy jest potrzebny w każdym domu?
Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważne jest przyjmowanie leków regularnie o określonej porze. Jednak nie  zawsze się to […]
Haftowane serwetki na stół – czy to dobry wybór?
Najważniejszą rzeczą w wyborze bielizny stołowej jest styl. Jeśli szukasz sposobu, aby nadać swojemu stołowi imprezowemu bardziej spersonalizowany wygląd, haftowane […]
Ostatnie wpisy