Dom

Żaluzje czy rolety – co lepiej zamontować w sypialni?

Sypialnia to miejsce, które jest przeznaczone przede wszystkim do zacisznego relaksu oraz wypoczynku. Z tego powodu konieczne jest zamontowanie w oknach znajdujących się w tym wnętrzu odpowiednich osłon. Powinny one zagwarantować nam optymalny poziom prywatności i pozwolić na precyzyjne regulowanie dopływu światła słonecznego. Doskonale sprawdzą się w tej roli zwłaszcza nowoczesne rolety materiałowe dzień noc – można je bez problemu kupić na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc.

Rozwiązanie praktyczne i pełniące funkcję dekoracyjną

Zastanawiając się nad wyborem osłon okiennych do sypialni, mamy zazwyczaj do wyboru dwie opcje – różnorodne rolety albo żaluzje (np. drewniane lub aluminiowe). Zdecydowanie lepiej postawić na te pierwsze konstrukcje, ponieważ skutecznie zaciemniają pomieszczenie, a jednocześnie nawet w minimalnym stopniu go nie nagrzewają. Poza tym ze względu na wykonanie z tkanin naturalnych lub syntetycznych prezentują się bardzo stylowo, znakomicie uzupełniając aranżację sypialni. Warte polecenia są w szczególności wspomniane już wersje dzień noc, wyróżniające się poprzecznymi pasami materiału. Znajdziemy na https://rolety24.net/.

Całkiem nieźle sprawdzą się ponadto modele plisowane, zwijające się w specyficzną harmonijkę (do góry albo do dołu). Z kolei żaluzje znacznie lepiej nadają się do zamontowania w kuchni oraz łazience – przede wszystkim dlatego, że są dosyć surowe w wyglądzie i zazwyczaj zrobione z aluminium, które nadmiernie się nagrzewa. Jeśli już zdecydujmy się na ich wykorzystanie w sypialni, to koniecznie wybierzmy model drewniany lub bambusowy.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 3 =