Zdrowe ciało

Jak zjeść zdrowe śniadanie

Wg dietetyków oraz specjalistów to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w trakcie dnia. Z tego powodu powinno ono być pożywne oraz zdrowe. Oczywiście śniadanie musi być również smaczne, dlatego zaraz podpowiemy w jakim sposób przyrządzić taki posiłek.

Śniadanie to nasze paliwo

Z reguły dzieje się tak, że od razu po wstaniu nie mamy zbyt dużo czasu na przyrządzenie wykwintnego posiłku. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy spożywać jakiekolwiek niezdrowe posiłki. Śniadanie jest pierwszym pożywieniem, które powinno zapewnić nam energię na cały dzień. Jako, że często jemy je jeszcze w domu, przed wyjściem do pracy, to powinno być również szybkie do przyrządzenia.

 Przykład optymalnego śniadania

Śniadanie powinno zawierać odpowiednią podaż wszystkich makroskładników. Oprócz tego powinno również zapewnić nam odpowiednie witaminy oraz składniki odżywcze, które są niezbędne dla organizmu. Dla zobrazowania, idealnym śniadaniem może okazać się ten przepis https://oleoteka.pl/przepisy/9,twarog-z-olejem-lnianym-czyli-prostota-w-dobrym-tego-slowa-znaczeniu. Skorzystanie z tego przepisu sprawi, że śniadanie będzie zarówno smaczne oraz pożywne. Twaróg zapewni nam doskonałą sytość podczas całego dnia, co na pewno jest kolejnym plusem. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 9 =