Polecamy

Jak pozbyć się zmarszczek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmarszczki są naturalną częścią starzenia się i mogą być spowodowane przez wiele czynników. Najlepszym sposobem na zapobieganie zmarszczkom jest stosowanie kremów z filtrem i ochrona skóry przed uszkodzeniami słonecznymi. Ale jeśli masz już zmarszczki i chcesz je ukryć, są pewne rzeczy, które możesz zrobić.

Jak zapobiegać zmarszczkom?

  • Używaj dobrego kremu nawilżającego każdego dnia. Zmarszczki są spowodowane przez suchą skórę, więc utrzymywanie skóry dobrze nawilżonej pomaga zapobiec ich pogorszeniu. Powinnaś nakładać naturalny krem pod oczy po prysznicu lub umyciu twarzy, ale przed nałożeniem makijażu (jeśli to konieczne). Możesz również stosować krem na noc przed pójściem spać każdego wieczoru.
  • Przed nałożeniem pudru użyj podkładu. Ten krok pomaga wygładzić drobne zmarszczki, dzięki czemu są one mniej widoczne, a makijaż utrzymuje się dłużej przez cały dzień.
  • Spróbuj użyć zalotki do rzęs przed nałożeniem tuszu; sprawi to, że rzęsy będą wyglądały na pełniejsze i ciemniejsze (co sprawi, że oczy będą wyglądały na większe) i pomoże stworzyć iluzję mniejszej ilości zmarszczek wokół nich.
  • Co drugi dzień stosuj środek złuszczający, aby zapobiec gromadzeniu się martwych komórek skóry na twarzy. Pomaga to zachować gładki wygląd skóry i wyrównuje jej koloryt, dzięki czemu drobne zmarszczki nie są tak widoczne. Jeśli nie chcesz kupować go w sklepie, użyj ściereczki do mycia z odrobiną oliwy z oliwek lub oleju kokosowego i zetrzyj te martwe komórki!
  • Kąpiele z solą Epsom pomagają rozluźnić napięte mięśnie wokół oczu, czoła i ust – co sprawia, że te mięśnie są mniej widoczne, gdy są rozluźnione podczas snu w nocy. Moczenie się w soli Epsom pomaga również zmniejszyć stres, który jest częstą przyczyną powstawania zmarszczek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega naprawa gwarancyjna wagi?
Jak przebiega naprawa gwarancyjna wagi?
Z punktu widzenia klienta naprawy gwarancyjne powinny przebiegać szybko. Jeśli ten czynnik zostanie spełniony, a w konsekwencji otrzymamy w pełni […]
Spodnie wydłużające nogi – najlepsze kroje
Spodnie wydłużające nogi – najlepsze kroje
Długie, zgrabne nogi to największy atut niejednej sylwetki. Dodają powabu i lekkości, warto więc je podkreślać na każdym kroku. Dobrze […]
To przyda się w każdej sypialni
To przyda się w każdej sypialni
Sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu. Powinna być przede wszystkim urządzona w taki sposób, by zapewniać optymalny relaks. Poszukujmy […]
Ostatnie wpisy