Polecamy

Jak wybrać idealne wkładki do butów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bolące stopy, otarcia, ból kręgosłupa to tylko część z konsekwencji, jakie mogą Cię spotkać, jeśli będziesz mieć źle dobrane wkładki do butów. Gotowe propozycje zastosowane w obuwiu lub te, które znaleźć można w aptece czy markecie nie zmienią zbyt wiele, gdyż nie uwzględniają konkretnych wad postawy, trybu życia czy występujących zmian skórnych. Rozwiązaniem są wkładki ortopedyczne zapisane przez ortopedę. Sprawdźmy jak wygląda proces ich doboru i kto powinien z nich skorzystać?

Czy przed zakupem wkładek należy wykonać badania?

Dobór odpowiednich wkładek ortopedycznych to proces, który wymaga przeprowadzenia wywiadu oraz badania. Dzięki temu klient ma zapewniony leczniczy wpływ wkładek oraz wygodę podczas codziennego ich użytkowania. Specjaliści definitywnie odradzają zakup gotowych rozwiązań, gdyż ich skuteczność może okazać się niewystarczająca. Indywidualne wkładki ortopedycznepozwalają w pełni odpowiedzieć na potrzeby konkretnego człowieka a co za tym idzie zminimalizować dolegliwości lub całkowicie pozbyć się problemu. Pierwszym etapem doboru wkładki jest wywiad przeprowadzony przez ortopedę. Dotyczyć będzie przebytych urazów, stylu życia, jaki prowadzi pacjent oraz wad postawy, jakie towarzyszą pacjentowi.

Bezwzględnym elementem jest również badanie statyczne i dynamiczne na specjalnie przystosowanej macie. Chcąc zachować stopy w doskonałej formie, idealnie rozmieścić obciążenie oraz zabezpieczyć przed ewentualnymi mikrourazami wykonywane jest badanie statyczne pozwalające ocenić jakie obciążenie przypada na prawą, a jakie na lewą stopę, oraz na jej przód i tył. Badanie na podoskopie umożliwia ocenić prawidłowe przetoczenie oraz wychwycić wszelkie nieprawidłowości w jej budowie. Wszystkie te czynności pozwalają ocenić czy pacjent potrzebuje indywidualnych wkładek ortopedycznych, jaki powinien być ich kształt i z jakimi dolegliwościami powinna sobie radzić.

Wskazania do zastosowania wkładek ortopedycznych

Zadaniem wkładki ortopedycznej jest zwiększenie komfortu codziennego poruszania się szczególnie u osób z nieleczoną, utrwaloną deformacją stopy oraz korygować wady postawy, zwiększać amortyzację i obciążać miejsca problematyczne, w których znajdują się odciski, rany, modzele, odciski lub nagniotki.

Najczęstsze wskazania do stosowania wkładek:

  • płaskostopie (poprzeczne, podłużne)
  • bolesne modzele po stronie podeszwowej
  • koślawość stóp i kolan
  • haluksy
  • stopa cukrzycowa
  • szpotawość stóp i kolan
  • skoliozy
  • wady postawy

Wkładki ortopedyczne są niezbędne w przypadku sportowców, u których stopa jest specyficznie obciążona w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej. Na różne naciski są z pewnością narażeni triathloniści, którzy podczas jednych zawodów biorą udział w kilku kategoriach sportowych. Wkładka jest także w stanie zminimalizować ból towarzyszący biegaczom borykającym się z płaskostopiem, a także wspomóc kobiety w ciąży podczas zwiększenia masy ciała. W tym czasie zmienia się kobieca budowa ciała a kręgosłup, stawy i mięśnie są bardzo obciążone.

Gdzie wykonać badanie stopy i dobrać indywidualną wkładkę ortopedyczną?

Stopa każdego człowieka jest inaczej zbudowana, dzięki czemu każdy boryka się z innymi dolegliwościami. Osoby, które chcą w pełni dbać o swoje zdrowie, powinny zdecydować się na konsultacje ortopedyczne i dobór indywidualnej wkładki ortopedycznej. Wybór placówki powinien bazować na prestiżu i wysokiej klasy personelowi. W CM Medicum spotkasz się z profesjonalnym podejściem do pacjenta z uwzględnieniem jego potrzeb i oczekiwań, planujemy proces leczenia, dzięki czemu ostateczny efekt zawsze jest satysfakcjonujący. Nie ryzykuj zakupem gotowych wkładek do butów, które mogą pogłębić problem. Skontaktuj się z personelem CM Medicum Warszawa i zapomnij o swoich dolegliwościach.

Źrodło: https://www.cmmedicum.com

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są możliwości zapłaty za przesyłkę kurierską?
Jakie są możliwości zapłaty za przesyłkę kurierską?
Wiele osób korzysta z usług firm kurierskich. Umawianie się z kurierem pozwala na bardziej elastyczne dostarczanie paczek, niż jest to […]
Czym jest żelbet i w jakim celu się go wykorzystuje?
Czym jest żelbet i w jakim celu się go wykorzystuje?
Jednym z kompozytów powszechnie wykorzystywanych w budownictwie jest żelbeton. To nic innego jak zwykły beton wzmocniony rozmaitymi elementami stalowymi – […]
Hamulce rowerowe, które wybrać?
Hamulce rowerowe, które wybrać?
Hamulce rowerowe są niezwykle istotnym elementem roweru, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo rowerzyście. Gdy kupujemy nowy rower lub chcemy odnowić stary, stajemy […]
Ostatnie wpisy