Życie i styl

Biżuteria ze stali chirurgicznej – czym się różni od innych metali?

Stal chirurgiczna to specyficzny rodzaj metalu, który jest używany w dziedzinie medycyny. Ma wiele różnych zastosowań, ale jest również wykorzystywana do produkcji biżuterii. Ten rodzaj biżuterii różni się od innych metali, ponieważ jest wykonany tak, aby był bardzo mocny i trwały. Może wytrzymać zadrapania i wgniecenia, nie wykazując żadnych oznak zużycia.

Aż tak trwała?

Jest trwałym, hipoalergicznym i atrakcyjnym materiałem stosowanym w wielu rodzajach biżuterii do ciała. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się bransoletki, świadczy o tym choćby fakt, jak często wyszukiwana jest fraz – bransoletka stal chirurgiczna. Jest również często stosowaną alternatywą dla tytanu i niobu, ponieważ jest mniej kosztowna i łatwiej dostępna niż te materiały.

Stal chirurgiczna jest zazwyczaj wykonana z połączenia różnych stopów takich jak kobalt, chrom, nikiel i wolfram. Skład tych stopów nadaje materiałowi jego wytrzymałość, trwałość i odporność na korozję. Stal chirurgiczna może być polerowana na jasny połysk lub pozostawiona niewykończona dla bardziej surowego wyglądu.

Biżuteria a stal chirurgiczna

Nie tylko bransoletka stal chirurgiczna, ale również ozdobne kolczyki używane do ciała, czyli piercing, ponieważ stal chirurgiczna jest tańsza, prostsza w obróbce, a do tego atrakcyjna i bardzo dobrze adaptuje się z ciałem. Jest również używana do innych rodzajów biżuterii, takich jak kolczyki i naszyjniki, ze względu na jej wytrzymałość, trwałość i zdolność do polerowania do wysokiego połysku

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =