Dom

Mozaika gresowa i ceramiczna – w jakich miejscach są stosowane?

Mozaika gresowa posiada podobną specyfikację jak płyty gresowe. Jednakże ceramiczna nadaje się jedynie do stosowania we wnętrzach oraz jest bardziej nasiąkliwa. Przeciwieństwem jest typ gresowy w tym aspekcie, iż może być stosowana na zewnątrz. Ludzie wykorzystywali mozaikę do ozdabiania różnych pomieszczeń kilka tysięcy lat temu. Przez cały ich okres stosowania były bardziej bądź mniej popularne. W skrócie mozaika https://dunin.eu/produkt/miss-penny-camden/ to malutkie kafelki ceramiczne lub szklane naklejone na prostokątne kwadratowe odcinki siatki. Stosuje się poprzez wklejenie siatki na ściany, aby nie było potrzeby mocowania, każdej kosteczki osobno przy tym oszczędzamy czas. Perfekcyjnie komponują się do wykańczania powierzchni zaokrąglonych. W tej kategorii nie mają sobie równych. Najczęściej stosowane są na podłogi czy ściany. Warto podkreślić, iż rodzaj ceramiki, z jakiej zostały wykonane, elementy mozaiki mają znaczenie, gdyż wtedy wiemy, czy można ją stosować na zewnątrz, czy jedynie wewnątrz. 

Mozaika ceramiczna i gresowa: gdzie je stosować?

Kolekcję gresową można stosować na zewnątrz, jeżeli została wykonana z masy gresowej. Jeżeli wykonanie jest ze zwykłej po szkliwionej masy ceramicznej, wówczas nadaje się jedynie do wewnątrz.

Palety ceramiczne nie należy stosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności oraz na zewnątrz. Jego przeznaczeniem jest stosowanie go na ściany w łazienkach czy w kuchniach, dodatkowo na podłodze w pomieszczeniach prywatnych, lecz jedynie w tych,  które nie mają stałego kontaktu z zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − szesnaście =