Nieruchomości i budownictwo

Jak szybko znaleźć mieszkanie do wynajęcia

Rynek nieruchomości w Szczecinie cechuje się relatywnie wysoką dynamiką. Koszt najmu uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: czynsz administracyjny odprowadzany do spółdzielni, powierzchnia mieszkania i jakość jego wyposażenia, a także odległość od centrum oraz węzłów komunikacyjnych. Istnieje wiele sposobów na szybkie znalezienie mieszkania w Szczecinie.

Metody bezpośrednie

Najszybszą metodą na znalezienie wielu ofert mieszkań według wybranych kryteriów są serwisy ogłoszeniowe. Niektóre (tematyczne) zawierają tylko oferty dotyczące handlu nieruchomościami. Serwisy kompleksowe natomiast posiadają ogłoszenia najczęściej zamieszczane przez właścicieli mieszkań wraz z danymi kontaktowymi. Należy jednak pamiętać, że część ogłoszeń na stronach, niezależnie od ich typu, wystawiana jest przez firmy pośredniczące, wymagające prowizji w zamian za przyjęcie oferty najmu.

Serwisy społecznościowe są również dobrym i szybkim sposobem na znalezienie odpowiedniego lokum. Tworzone są grupy, zrzeszające właścicieli oraz potencjalnych najemców.  W ten sposób istnieje możliwość szybkiego skontaktowania się i omówienia kwestii mieszkaniowych. Ponadto, grupy tworzone na tego typu serwisach, najczęściej odrzucają i usuwają posty zamieszczane przez pośredników.

Metody pośrednie

Jeśli natomiast brakuje czasu lub odpowiedniej wiedzy do samodzielnego znalezienia mieszkania, bardzo dobrym sposobem jest zawiązanie współpracy z firmą pośredniczącą, która zajmie się znalezieniem mieszkania najbardziej odpowiedniego dla wymagań klienta. Ponadto, będzie informować na bieżąco o najlepszych ofertach oraz zapewni odpowiednią dokumentację umożliwiającą wynajem. Dobra firma pośrednicząca z łatwością znajdzie mieszkanie w Szczecinie wynajęcie którego będzie korzystne dla obu stron- zarówno właściciela oraz najemcy. Związane są z tym jednak dodatkowe koszty w postaci prowizji, o czym należy pamiętać.

Podziel się!

Jeden komentarz w “Jak szybko znaleźć mieszkanie do wynajęcia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − jeden =