Dom

Okiennice drewniane – wady i zalety takiego rozwiązania

Okiennice, choć ich popularność obecnie spadła, znane i stosowane są od wieków. Okazuje się, że to bardzo praktyczne rozwiązanie, a nie jedynie dekoracja. Latem chronią od nasłonecznienia i nagrzewania pomieszczeń, podczas chłodnych miesięcy – zimnem, deszczem i śniegiem. Tradycyjnie wykonywano je z drewna i montowano po na zewnętrznej ścianie za pomocą okuć i zawiasów. Czy warto inwestować w okiennice w domu?

Piękno i funkcjonalność

Drewno wciąż fascynuje swoim pięknem i ponadczasowością. Odpowiednio zaimpregnowane jest w stanie przetrwać lata bez uszczerbku na swoich właściwościach i wyglądzie. Okiennice są idealnym dodatkiem dla domów o tradycyjnej architekturze, a także tych stylizowanych na inne epoki. Warto pamiętać, że to przez okna zimą ucieka najwięcej ciepła – okiennice poprawiają ich parametry cieplne, przez co ubytek się zmniejsza, co z kolei przekłada się na oszczędności w kwestii ogrzewania. Kolejną zaletą jest ich funkcja antywłamaniowa. Za pomocą specjalnych zaczepów po wewnętrznej stronie lub klasycznych zamków antywłamaniowych z powodzeniem można wykorzystać okiennice jako dodatkowe zabezpieczenie domu.

Do wad można zaliczyć ich dostępność oraz konieczność zastosowania pomocy profesjonalisty. Montaż wymaga nieco wprawy i specjalnie wykonanych elementów – jest to warunek konieczny, aby okiennice były solidnie zamocowane w ścianie i spełniały swoją funkcję. Decydując się na zakup warto skorzystać z oferty np. na tej stronie https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/okiennice/. To gwarancja najwyższej jakości i profesjonalizmu w rozsądnej cenie.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =