Dom

W jaki sposób powinien być przechowywany materiał przeznaczony do opału?

Wraz z rozpoczęciem się sezonu grzewczego właściciele domów zaczynają gromadzić opał, adekwatny do typu posiadanego ogrzewania – może być to węgiel, koks drewno czy pellet Olsztyn jako jedno z miast w Polsce, ma przedstawicieli na rynku, którzy będą mogli je zagwarantować. Wiele osób zapomina o tym, że każdy rodzaj opału wymaga odpowiedniego przechowywania, dzięki czemu zachowa swoje właściwości i okaże się maksymalnie przyjazny dla środowiska.

Jak przechowywać drewno opałowe i węgiel?

Zarówno węgiel, jak i drewno opałowe dobrze jest przechowywać w miejscach suchych i pozbawionych wilgoci, dzięki czemu materiały nie nasiąkają wodą, przez co nie emitują tak dużej ilości szkodliwego dymu podczas spalania. Dobrze w tym celu sprawdzają się piwnice, gdzie materiał do opału nie jest narażony na czynniki atmosferyczne, a dodatkowo można go łatwo dokładać do pieca. Obecnie popularnością cieszy się zarówno węgiel kamienny, jak i ekogroszek pakowany w worki. W przypadku ekogroszku szczególnie ważne jest chronienie zawartości worków przed zanieczyszczeniem, ponieważ fragmenty drewna czy inne zanieczyszczenia mogą zatkać podajniki w piecach.

Jak przechowywać pellet?

Pellet to specjalnie przetworzone drewno, które stosowane jest w piecach z podajnikiem. Pellet jest pakowany w workach i należy chronić go przed wilgocią. Najlepiej, jeśli znajdzie się pod zadaszeniem lub zostanie przykryty plandeką. Ważne jest, by pellet spoczywał na podwyższeniu (np. na paletach), dzięki czemu chroni się go przed wilgocią z gruntu. Pellet będzie się dobrze przechowywało w piwnicy, przybudówce lub szopce z zadaszeniem.

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =